Ксарелто инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Ксарелто в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

КСАРЕЛТО®

(XARELTO®)

 

Склад:

діюча речовина: ривароксабан;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 10 мг ривароксабану;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, гіпромелоза

5 ср, лактози моногідрат, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, макрогол 3350, заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е 171).

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС  B01A F01.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Профілактика венозної тромбоемболії (ВТЕ) у дорослих пацієнтів, яким проводять оперативні втручання з ендопротезування кульшового чи колінного суглобів. 

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до ривароксабану або до допоміжних речовин препарату.

Клінічно значуща активна кровотеча (наприклад внутрішньочерепний крововилив, шлунково-кишкова кровотеча).

Захворювання печінки, що асоціюються з коагулопатією, яка призводить до клінічно значущого ризику кровотечі, в тому числі цироз печінки класу В та С (за класифікацією Чайлд-П’ю) (див. розділ «Фармакокінетика»).

Діти віком до 18 років.

Вагітність та годування груддю (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

  Спосіб застосування та дози.

Рекомендується призначати по 1 таблетці Ксарелто® 10 мг 1 раз на добу незалежно від вживання їжі. Першу дозу слід приймати через 6-10 годин після операції за умови ефективного гемостазу.

Тривалість лікування визначається залежно від індивідуального ризику пацієнта та типу ортопедичного оперативного втручання.

Після втручання з приводу заміни кульшового суглоба рекомендована тривалість лікування становить 5 тижнів.

Після заміни колінного суглоба рекомендована тривалість лікування становить 2 тижні.

У випадку пропуску прийому таблетки пацієнту слід прийняти Ксарелто® негайно і наступного дня продовжити лікування по 1 таблетці на добу, як і до пропуску прийому таблетки.

При застосуванні для профілактики ВТЕ у дорослих пацієнтів, яким проводять оперативні втручання з ендопротезування кульшового чи колінного суглобів, максимальна добова доза 10 мг.

Пацієнти з порушенням функції печінки

Ксарелто® протипоказаний пацієнтам із захворюваннями печінки, що асоціюються з коагулопатією, яка призводить до клінічно значущого ризику кровотечі, в тому числі хворим на цироз печінки класу В та С за класифікацією Чайлд-П’ю (див. розділ «Протипоказання» та «Фармакокінетика»).

 

Пацієнти з порушенням функції нирок

При призначенні хворим з нирковою недостатністю легкого (кліренс креатиніну

50-80 мл/хв) або середнього (кліренс креатиніну 30-49 мл/хв) ступеня тяжкості корекція дози не потрібна (див. розділ «Фармакокінетика»).

Наявні обмежені клінічні дані у пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня (кліренс креатиніну 15 – 29 мл/хв) вказують на значне підвищення концентрації ривароксабану у плазмі. Зважаючи на це, при лікуванні пацієнтів цієї категорії препарат Ксарелто® слід застосовувати з обережністю.

Не рекомендується застосування препарату пацієнтам з кліренсом креатиніну менше

15 мл/хв (див. розділи «Особливості застосування» і «Фармакокінетика»).

  Перехід з антагоністів вітаміну К на Ксарелто®

При переході пацієнтів з антагоністів вітаміну К на Ксарелто® після застосування Ксарелто® значення МНВ можуть бути хибно підвищені. МНВ не є валідованим методом для оцінки антикоагулянтної активності Ксарелто® (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). »). Тому  MНВ не слід використовувати в разі  застосування  Ксарелто®,

  Перехід з Ксарелто® на антагоністи вітаміну К

Існує можливість недостатньої антикоагуляції протягом періоду переходу з Ксарелто® на антагоніст вітаміну К. Так само, як і під час будь-якого переходу на альтернативний антикоагулянт, у цьому випадку потрібно забезпечити безперервну адекватну антикоагуляцію. Необхідно пам’ятати про те, що на тлі застосування Ксарелто® можуть визначатися хибно підвищені значення МНВ.

У разі переходу із Ксарелто® на антагоніст вітаміну К останній починають приймати одночасно з Ксарелто®, поки показник МНВ не буде становити ≥ 2. Упродовж перших двох днів періоду переходу можна використовувати стандартне дозування антагоніста вітаміну К. Надалі дозування антагоніста вітаміну К коригується залежно від значення МНВ. Поки пацієнт одночасно застосовує Ксарелто® та антагоніст вітаміну К, МНВ слід визначати не раніше ніж через 24 години після прийому останньої дози Ксарелто® (перед прийомом наступної дози Ксарелто®). Достовірне значення МНВ на тлі прийому антагоніста вітаміну К можна визначити  не раніше, ніж через 24 години після застосування останньої дози Ксарелто®.

 

Перехід з парентеральних антикоагулянтів на Ксарелто®

Пацієнтам, які отримують парентеральні антикоагулянти, застосування Ксарелто® слід розпочинати за 0-2 години до моменту наступного планового введення парентерального препарату (наприклад низькомолекулярного гепарину) або у момент припинення застосування препарату для постійного парентерального введення (наприклад нефракціонованого гепарину для внутрішньовенного введення).

  Перехід з Ксарелто® на парентеральні антикоагулянти

Необхідно припинити прийом Ксарелто®, а першу дозу парентерального антикоагулянту ввести у момент, коли слід застосовувати наступну дозу Ксарелто®.

 

Лікування пацієнтів літнього віку (віком від 65 років).

Корекція дози не потрібна.

 

Маса тіла

Корекція дози не потрібна.

 

Стать

Корекція дози не потрібна.

 

Діти

Безпека та ефективність застосування препарату Ксарелто® у дітей до 18 років не встановлена. Дані щодо цієї категорії відсутні. Тому не рекомендується застосування препарату дітям і підліткам (до 18 років).

Для пацієнтів, які не мають змоги проковтнути цілу таблетку, препарат Ксарелто® може бути подрібнений та змішаний з водою або їжею м’якої консистенції, такою як яблучне пюре, безпосередньо перед прийомом перорально.

Таблетки Ксарелто® у подрібненому вигляді можуть бути введені через шлунковий зонд. Правильне розташування зонду у шлунку має бути перевірено перед введенням Ксарелто®. Подрібнені таблетки слід вводити з невеликою кількістю води через шлунковий зонд, після чого зонд слід промити водою  (див. розділ "Фармакокінетика").

 

Побічні реакції.

Безпеку Ксарелто® оцінювали в ході восьми досліджень фази ІІІ за участю 16041 пацієнта, які отримували лікування ривароксабаном (див. Таблицю 1).

                                                                                                                                    Таблиця 1.

Кількість пацієнтів, що брали участь у дослідженні, максимальна добова доза та тривалість лікування в дослідженнях фази ІІІ

 

Показання

Кількість пацієнтів*

Максимальна добова доза

Максимальна тривалість лікування

Попередження венозної тромбоемболії (ВТЕ) у дорослих пацієнтів, яким здійснюється  планове оперативне втручання  з ендопротезування кульшового або колінного суглобів

6 097

10 мг

39 днів

Лікування тромбозу глибоких вен (ТГВ) та попередження рецидивів ТГВ, тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА)

2 194

День 1 – 21: 30 мг

День 22 і в подальшому:

20 мг

21 місяць

Попередженя інсульту та системної емболії у пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь

7 750

20 мг

41 місяць

* Пацієнти, які отримали принаймні одну дозу ривароксабану

 

Загалом, у близько 73% пацієнтів, що отримали принаймні одну дозу ривароксабану, відмічались побічні реакції, які виникли після початку лікування. Майже у 24% хворих спостерігались побічні реакції, які на думку дослідників пов’язані з вище вказаним лікуванням. Серед пацієнтів, які отримували Ксарелто® 10 мг і яким здійснювали оперативне втручання з ендопротезування кульшового або колінного суглобів, кровотечі зареєстровані приблизно у 6,8% хворих, а анемія – у близько 5,9%. У пацієнтів, які приймали Ксарелто® в дозі 15 мг двічі на день з подальшим переходом на дозу 20 мг один раз на день для лікування ТГВ або Ксарелто 20 мг один раз на день для попередження рецидивів ТГВ і ТЕЛА, кровотечі відмічались у майже 22,7% випадків, а анемія – у близько 1,8% випадків. У хворих, які проходили лікування з метою попередження інсульту та системної емболії, кровотечі різного типу та тяжкості спостерігались з частотою 28 випадки на 100 пацієнто-років, а анемія – 2,5 випадків на 100 пацієнто-років.

Нижче у таблиці 2 наведено частоту побічних реакцій, що виникали при застосуванні Ксарелто®. Побічні реакції узагальнені та описані з використанням класифікації Система Орган Клас (MedDRA).У межах кожної групи побічні реакції представлені у порядку зменшення їх тяжкості.

Частота побічних реакцій визначається таким чином:

часто (≥1/100 -