Бетасалик инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Бетасалик в ближайшей аптеке
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
БЕТАСАЛІК®
(BETASALIC®)


Склад:
діючі речовини: betamethasone, salicylic acid;
1 г мазі містить бетаметазону дипропіонату 0,64 мг, кислоти саліцилової 30 мг;
допоміжні речовини: олія мінеральна, парафін білий м’який.

Лікарська форма. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Кортикостероїди в комбінації з іншими препаратами. Код АТС D07X C01.

Клінічні характеристики.
Показання. Підгострі та хронічні дерматози з гіперкератозом (у тому числі і волосистих ділянок шкіри): псоріаз, гостра та хронічна екзема, нейродерміт, червоний плоский лишай, дисгідроз, себорейний дерматит, іхтіоз та інші іхтіозні ураження, себорея волосистих ділянок шкіри.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату; акне вульгаріс (вугри звичайні), акне розацеа (рожеві вугри); первинні вірусні інфекції шкіри (пухирчатий лишай, вітряна віспа), туберкульоз шкіри, грибкові ураження шкіри, шкірні прояви сифілісу, шкірні реакції після вакцинації.

Спосіб застосування та дози. Препарат наносять тонким шаром, злегка втираючи в область ураженої ділянки шкіри 2 рази на добу.
Тривалість лікування визначається купіруванням запального процесу, припиненням свербежу, очищенням шкірних покривів, але не повинна перевищувати 10 днів.

Побічні реакції. При застосуваннi мiсцевих кортикостероїдiв можуть спостерiгатися такi небажанi явища: печiння, свербiж, подразнення, сухiсть, фолiкулiт, гiпертрихоз, вугреподiбне висипання, гiпопiгментацiя, перiоральний дерматит, алергiчний контактний дерматит.
Нижчезазначенi небажанi явища можуть виникати бiльш часто при застосуванні оклюзiйних пов’язок: мацерацiя шкiри, вторинна iнфекцiя, атрофiя шкiри, стриї та пiтниця.
Препарати салiцилової кислоти можуть спричиняти виникнення подразнень шкіри.

Передозування. Симптоми: надмiрне або тривале застосування місцевих кортикостероїдiв може призвести до пригнiчення функцiї гіпофiзарно-адреналінової системи, що може стати причиною розвитку вторинної недостатностi надниркових залоз та появи симптомiв гiперкорти цизму, включаючи хворобу Кушинга.
Надмiрне або тривале застосування топiчних препаратiв, що мiстять салiцилову кислоту, може спричинити появу симптомiв салiцилiзму.
Лiкування: показано вiдповiдне симптоматичне лiкування. Гострi симптоми гіперкортицизму зазвичай оборотні. При необхiдностi показана корекцiя електролітного дисбалансу. У разi хронічної токсичної дії рекомендується поступова вiдмiна кортикостероїду.
Лiкування салiцилiзму симптоматичне. Застосовують заходи для бiльш швидкого виведення салiцилатiв з органiзму. Перорально застосовують натрiю гiдрокарбонат для пiдлуження сечi та посилення дiурезу.

Застосування в період вагітності або годування груддю. Безпека застосування місцевих глюкокортикостероїдів у вагітних не доведена, тому призначення цієї групи лікарських засобів у період вагітності можливе лише у випадку, коли потенційна користь для жінки перевищує потенційний ризик для плоду. Під час вагітності препарати цієї групи не слід застосовувати у великих дозах або тривалий час.
Не з’ясовано, чи може місцеве застосування кортикостероїдів шляхом системної абсорбції призвести до появи їх у грудному молоці. Рішення щодо припинення грудного вигодовування або припинення застосування препарату треба приймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері.

Діти. У дітей частіше виникають ознаки пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи і поява зовнішніх кортикостероїдних ефектів під впливом місцевих кортикостероїдів, ніж у дорослих пацієнтів. Це пов’язано з більшою абсорбцією препарату у дітей через більше значення співвідношення площі поверхні шкіри до маси тіла. У дітей, що отримують лікування топічними кортикостероїдами, можуть спостерігатися пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи, синдром Кушинга, лінійна затримка росту, недостатній приріст маси тіла, підвищення внутрішньочерепного тиску. Прояви адреналової супресії у дітей: низький рівень кортизолу плазми крові та відсутність відповіді на АКТГ- стимуляцію. Підвищення внутрішньочерепного тиску проявляється випинанням тім’ячка, головним болем, білатеральним набряком дисків зорових нервів.

Особливості застосування. Якщо під час застосування препарату мають місце подразнення або підвищена чутливість, лікування слід припинити. У разі приєднання інфекції слід призначати відповідну терапію.
Побічні ефекти, які виникають при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори наднирників, можуть відзначатися й при надмірному і тривалому застосуванні кортикостероїдів, особливо в педіатричній практиці.
Системна абсорбція місцевих кортикостероїдів та саліцилової кислоти збільшується при лікуванні значних ділянок шкіри, а також при застосуванні оклюзійних пов’язок.
Слід уникати нанесення саліцилової кислоти на відкриті рани чи пошкоджену шкіру. Цих застережних заходів необхідно дотримуватись також при тривалому застосуванні, особливо при лікуванні дітей.
При розвитку подразнення шкіри, у тому числі надмірної її сухості, слід припинити застосування препарату.
Препарат не застосовується в офтальмології.
Слід уникати потрапляння препарату в очі та на слизові оболонки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не вивчалась.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні з серцевими глікозидами - посилення дії останніх; з діуретиками - збільшується виведення калію; з гіпоглікемічними препаратами, пероральними антикоагулянтами - послаблення їх дії; з нестероїдними протизапальними засобами - підвищення ризику розвитку ерозивно-виразкових уражень та кровотеча шлунково-кишкового тракту.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Протизапальний, протисвербіжний, протиалергічний, кератолітичний, протимікробний засіб.
Бетаметазону дипропіонат гальмує вивільнення інтерлейкінів 1 та 2, гама-інтерферону, медіаторів запалення, зменшує метаболізм арахідонової кислоти, індукує утворення ліпокортинів, що мають протинабрякову активність.
Саліцилова кислота сприяє кращому проникненню бетаметазону дипропіонату в глибокі структури шкіри, чинить кератолітичну та протимікробну дію.
Фармакокінетика. Системне всмоктування після зовнішнього застосування становить 12-14 %. Метаболізується в печінці. Метаболіти виводяться переважно із сечею, незначна частина – з жовчю.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. В оригінальній упаковці при температурі від 8 °С до 15 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 г у тубах.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ВАТ «Київмедпрепарат».

Місцезнаходження. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.