Бетайод-Фармекс цены в аптеках

Цены на Бетайод-Фармекс в аптеках:
найдено 42 предложения и 36 аптек.
Все цены и наличие Бетайод-Фармекс актуальны на сегодняшний день. Купить перепарат вы сможете в любой из нижеперечисленных аптек.
Средняя цена
125
64.81 – 169.47 грн
Условия пользования

Цены на аналоги Бетайод-Фармекс

Бетайод - аналог Бетайод-Фармекс Бетайод
89 предложений
от 47 до 175 грн
есть в наличии
Повидин - аналог Бетайод-Фармекс Повидин
154 предложения
от 50 до 81 грн
есть в наличии
Бетадине - аналог Бетайод-Фармекс Бетадине
119 предложений
от 86 до 263 грн
есть в наличии
Йодоксид - аналог Бетайод-Фармекс Йодоксид
106 предложений
от 88 до 580 грн
есть в наличии
Фуразолидон - аналог Бетайод-Фармекс Фуразолидон
369 предложений
от 3 до 146 грн
есть в наличии
Хлоргексидин - аналог Бетайод-Фармекс Хлоргексидин
844 предложения
от 3 до 151 грн
есть в наличии
Фермалак - аналог Бетайод-Фармекс Фермалак
42 предложения
от 18 до 411 грн
есть в наличии
Гексикон - аналог Бетайод-Фармекс Гексикон
418 предложений
от 26 до 532 грн
есть в наличии
Лактобактерин - аналог Бетайод-Фармекс Лактобактерин
42 предложения
от 45 до 300 грн
есть в наличии
Эвколек - аналог Бетайод-Фармекс Эвколек
223 предложения
от 64 до 132 грн
есть в наличии
Колпосептин - аналог Бетайод-Фармекс Колпосептин
225 предложений
от 71 до 343 грн
есть в наличии
Осарбон - аналог Бетайод-Фармекс Осарбон
65 предложений
от 73 до 180 грн
есть в наличии
Клиорон - аналог Бетайод-Фармекс Клиорон
162 предложения
от 94 до 190 грн
есть в наличии
Ацилакт - аналог Бетайод-Фармекс Ацилакт
4 предложения
от 96 до 200 грн
есть в наличии
Ледисепт-Фармекс - аналог Бетайод-Фармекс Ледисепт-Фармекс
44 предложения
от 96 до 190 грн
есть в наличии
Депантол - аналог Бетайод-Фармекс Депантол
389 предложений
от 131 до 362 грн
есть в наличии
Макмирор - аналог Бетайод-Фармекс Макмирор
778 предложений
от 150 до 770 грн
есть в наличии
Гинофлор - аналог Бетайод-Фармекс Гинофлор
354 предложения
от 197 до 950 грн
есть в наличии
Лактожиналь - аналог Бетайод-Фармекс Лактожиналь
86 предложений
от 223 до 1000 грн
есть в наличии
Макмирор комплекс - аналог Бетайод-Фармекс Макмирор комплекс
69 предложений
от 227 до 414 грн
есть в наличии
Гексикон Д - аналог Бетайод-Фармекс Гексикон Д
4 предложения
от 243 до 454 грн
есть в наличии
Все аналоги

Бетайод-Фармекс инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

БЕТАЙОД-Фармекс

(Betaiod-Pharmex)

Склад:

діюча речовина: повідон-йод;

1 песарій містить 200 мг повідон-йоду;

допоміжна речовина: макрогол 1000.

Лікарська форма. Песарії.

Основні фізико-хімічні властивості: гладенькі песарії темно-коричневого кольору, із запахом йоду, однорідної консистенції. Допускається наявність лійкоподібного заглиблення і повітряного стрижня.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Код АТХ G01А Х11.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Повідон-йод є комплексом йоду та полімеру полівінілпіролідону, що виділяє йод протягом певного часу після його нанесення на шкіру. Елементарний йод чинить сильну бактерицидну дію, має широкий спектр протимікробної дії щодо бактерій, вірусів, грибків та найпростіших мікроорганізмів.

Механізм дії: вільний йод виявляє швидкий бактерицидний ефект, а полімер є депо для йоду.

При контакті зі шкірою та слизовими оболонками з полімера виділяється значна кількість йоду.

Йод реагує з окислювальними сульфідними (SH) та гідроксильними (ОН) групами амінокислот, що входять до складу ферментів і структурних білків мікроорганізмів, інактивуючи чи руйнуючи ці білки. Більшість мікроорганізмів знищується при дії in vitro менш ніж за хвилину, а основна руйнівна дія відбувається у перші 15-30 секунд. При цьому йод знебарвлюється, у зв’язку з чим зміна насиченості коричневого кольору є індикатором його ефективності.

Активна речовина препарату Бетайод-Фармекс, песарії, має широкий антимікробний спектр дії, а саме: діє на грампозитивні та грамнегативні бактерії (бактерицидний), на віруси (віруліцидний), грибки (фунгіцидний) та спори грибків (спорицидний), а також на деякі найпростіші мікроорганізми (протозойний).

Завдяки механізму дії резистентності до препарату, у тому числі вторинної резистентності при довготривалому застосуванні, не очікується.

Препарат розчиняється у воді і легко змивається водою.

Довготривале нанесення препарату на великі ранові поверхні чи тяжкі опіки, а також слизові оболонки може призвести до всмоктування значної кількості йоду. Як правило, внаслідок довготривалого застосування препарату вміст йоду у крові швидко підвищується. Концентрація повертається до початкового рівня через 7-14 діб після останнього застосування препарату.

У пацієнтів із нормальною функцією щитовидної залози збільшення запасів йоду не призводить до клінічно значущих змін тиреоїдного гормонального статусу.

Фармакокінетика.

Абсорбція і ниркова екскреція повідон-йоду залежать від його молекулярної маси, а оскільки вона коливається у межах 35000-50000, то можлива затримка речовини.

Абсорбція повідон-йоду або йодиду така ж сама, як і звичайного йоду з інших джерел.

Об’єм розподілу відповідає приблизно 38 % маси тіла, час біологічного напіввиведення після вагінального застосування становить близько 2 діб. Нормальний загальний рівень йоду у плазмі крові становить приблизно 3,8-6 мкг/дл, а рівень неорганічного йоду – 0,01-0,5 мкг/дл. Виводиться препарат з організму переважно нирками з кліренсом 15-60 мл/хв залежно від рівня йоду у плазмі крові та кліренсу креатиніну (у нормі – 100-300 мкг йоду на 1 г креатиніну).

Клінічні характеристики.

Показання.

Гострі та хронічні вагінальні інфекції (кольпіт):

змішані інфекції; неспецифічні інфекції (бактеріальний вагіноз, спричинений Gardnerella vaginalis); грибкові інфекції (Candida albicans); вагінальні інфекції внаслідок лікування антибіотиками та стероїдними препаратами; трихомоніаз (при необхідності слід проводити комбіноване системне лікування).

Передопераційна профілактика при хірургічних операціях у піхві або діагностичних процедурах.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до йоду чи підозра на неї або до інших компонентів препарату. Порушення функції щитовидної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото). Не застосовують перед та після лікування та сцинтиграфії з радіоактивним йодом хворих із карциномою щитовидної залози. Герпетиформний дерматит Дюринга. Ниркова недостатність.

Особливі заходи безпеки.

Застосування повідон-йоду може зменшити поглинання йоду щитовидною залозою, що може вплинути на результати деяких обстежень і процедур (сцинтиграфії щитовидної залози, визначення зв’язаного з білками йоду, діагностичні процедури із застосуванням радіактивного йоду), у зв’язку з чим планування лікування захворювання щитовидної залози препаратами йоду може бути неможливим. У застосуванні повідон-йоду необхідно зробити перерву не менше 1-4 тижнів.

Окислювальна дія повідон-йоду може спричинити корозію металів, тоді як пластмасові і синтетичні матеріали зазвичай нечутливі до повідон-йоду. В окремих випадках може спостерігатися зміна кольору, що зазвичай відновлюється.

Повідон-йод легко видаляється з текстильних та інших матеріалів теплою водою з милом. Плями, що важко видаляються, слід обробити розчином аміаку чи тіосульфатом натрію.

Надмірне застосування йоду може спричинити гіпертиреоз у пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози. Застосування препарату Бетайод-Фармекс, песарії, повинно тривати найкоротший час у таких пацієнтів. Потрібно проводити тести функції щитовидної залози, якщо з’являються симптоми гіпертиреозу після лікування.

Слід уникати регулярного застосування препарату Бетайод-Фармекс, песарії, хворим, які отримують препарати літію.

Окислювальна дія повідон-йоду може призвести до хибнопозитивних результатів діагностичних тестів (таких як толуїдинова і гваякова проба на гемоглобін та глюкозу у калі та сечі).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Сумісне застосування повідон-йоду та перекису водню, а також ферментних препаратів, що містять срібло і таулоридин, для обробки ран чи антисептичних препаратів призводить до взаємного зниження ефективності.

Повідон-йод не можна застосовувати з препаратами ртуті у зв’язку з ризиком утворення лужного йодиту ртуті. Препарат може вступати у реакції з білками і ненасиченими органічними комплексами, тому ефект повідон-йоду може бути компенсований підвищенням його дози.

Слід уникати довготривалого застосування препарату пацієнтам, які отримують препарати літію.

Завдяки своїм окислювальним властивостям повідон-йод може вплинути на результати деяких діагностичних тестів, таких як виявлення прихованої крові у калі або у сечі або глюкози у сечі.

При застосуванні повідон-йоду поглинання йоду щитовидною залозою може зменшитися, це може вплинути на результати деяких діагностичних тестів (таких як сцинтиграфія щитовидної залози, визначення йоду, зв’язаного з білком, вимірювання радіактивного йоду) або може протидіяти з йодом, що застосовується для терапії щитовидної залози.

Сцинтиграфію щитовидної залози слід проводити після припинення терапії на 1-2 тижні, щоб отримати достовірні результати.

Особливості застосування.

Заcтосування у період вагітності або годування груддю.

Повідон-йод не чинить тератогенної дії. Препарат протипоказано застосовувати після 2 місяця вагітності та у період годування груддю. Йод проникає через плацентарний бар’єр і може проникати у грудне молоко. На період лікування необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Бетайод-Фармекс, песарії, не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують вагінально.

Рекомендується застосовувати препарат 1 раз на добу протягом 7 днів.

У разі більш тяжких інфекцій рекомендується застосовувати протягом ще 7 днів. При стійких інфекціях препарат призначають 2 рази на добу (після консультації з лікарем).

Песарій вийняти з оболонки і після зволоження ввести глибоко у піхву.

Під час лікування песаріями рекомендується використання гігієнічних прокладок.

Дозування

1 песарій ввести глибоко у піхву ввечері перед сном. Препарат слід застосовувати щодня (навіть під час менструації).

Діти. Бетайод-Фармекс, песарії, не застосовують дітям.

Передозування.

При гострій йодній інтоксикації характерні наступні симптоми:

– металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печії чи біль у роті або у горлі;

– подразнення та набряк очей;

– шкірні реакції;

– шлунково-кишкові розлади та діарея;

– порушення функції нирок та анурія;

– недостатність кровообігу;

– набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легень, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія.

Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з урахуванням електролітного балансу, функції нирок і щитовидної залози.

Побічні реакції.

Повідон-йод зазвичай добре переноситься. Можливі місцеві реакції, хоча ця речовина вважається менш подразнювальною.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: місцеві шкірні реакції гіперчутливості, такі як контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних утворень. Алергічні реакції, включаючи свербіж, почервоніння, висипання, ангіоневротичний набряк.

Якщо виникли вищевказані симптоми, слід негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

З боку нирок і сечовидільної системи: порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність.

З боку ендокринної системи: гіпертиреоз.

Тривале застосування повідон-йоду може призвести до поглинання великої кількості йоду.

У деяких випадках був описаний йодіндукований гіпертиреоз, що виник у результаті тривалого застосування препарату в основному у пацієнтів з існуючим захворюванням щитовидної залози.

З боку інших органів та систем побічні ефекти були зареєстровані тільки епізодично.

Песарії мають сперміцидний ефект, отже, їх застосування не рекомендується тим, хто планує вагітність.

В окремих випадках можливі генералізовані гострі реакції зі зниженням артеріального тиску і/або утрудненням дихання (анафілактичні реакції).

Термін придатності. 1,5 року.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від +2 ºС до +8 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 5 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.

По 7 песаріїв в блістері, по 1 або 2 блістери в пачці з картону.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. ТОВ «ФАРМЕКС ГРУП», Україна.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вул. Шевченка, 100, м. Бориспіль, Київська обл., 08300, Україна.