Диферелин инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Диферелин в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДИФЕРЕЛІН®

(DIPHERELINE®)

Склад:

діюча речовина: triptorelin;

1 флакон містить триптореліну ацетату, що еквівалентно триптореліну 0,1 мг;

допоміжна речовина: маніт (Е 421);

розчинник: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Порошок та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються для гормональної терапії. Аналоги гонадотропін-рилізинг гормону.

АТС L02A E04.

Клінічні характеристики.

Показання.

Жіноче безпліддя.

У якості допоміжного засобу у комбінації з гонадотропінами (МГЛ – менопаузальний гонадотропін людини, ФСГ – фолікулостимулюючий гормон, ХГЛ - хоріонічний гонадотропін людини) для індукування овуляції з метою запліднення in vitro та трансплантації ембріона (I.V.F.E.T).

Протипоказання.

Гіперчутливість до гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH), його аналогів або також до будь-якої зі складових препарату. Вагітність та період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати у комбінації з гонадотропінами.

Підшкірна ін'єкція 1 раз на день, починаючи з 2-го дня менструального циклу (одночасно з початком стимуляції яєчників) до дня, що передує запланованій індукції овуляції, тобто середній період застосовування становить 10-12 днів на кожну спробу.

Побічні реакції.

Загальна переносимість у дорослих.

Дуже часто.

Порушення з боку судин: припливи від легких до сильних.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: гіпергідроз, що зазвичай не потребує припинення терапії.

Загальна переносимість у жінок.

Дуже поширені на початку лікування

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі.

Порушення з боку статевих органів і молочної залози: гіпертрофія яєчників і тазовий біль. При лікуванні безпліддя разом із гонадотропними гормонами можливе виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників.

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: задишка.

Дуже поширені на початку лікування лікарськими формами триптореліну з фазами вивільнення протягом 1 і 3 місяців

Порушення з боку статевих органів і молочної залози: протягом місяця після введення першої ін’єкції є ймовірність виникнення генітальної кровотечі, включаючи менорагію та метрорагію.

Дуже поширені під час лікування лікарськими формами триптореліну, з фазами вивільнення протягом 1 і 3 місяців, небажані реакції продемонстрували загальну картину гіпоестрогенних явищ, пов’язаних із блокадою щитовидної залози та яєчників

Порушення з боку нервової системи: головний біль.

Порушення психіки: розлади сну, зміни настрою та зниження статевого потягу.

Порушення з боку статевих органів і молочної залози: вульвовагінальна сухість і диспареунія.

Поширені під час лікування триптореліном з фазою вивільнення протягом 1 місяця

Порушення з боку статевих органів і молочної залози: біль у грудях.

Порушення з боку скелетно-м’язової та сполучної тканини: м’язові спазми й артралгія

Дослідження: підвищення маси тіла.

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: нудота та біль/неприємні відчуття у животі.

Загальні розлади та порушення в місці введення: астенія.

Порушення психіки: при довготривалому застосуванні повідомлялося про депресію та зміни настрою.

Місцева переносимість.

Дуже рідко

Загальні розлади та порушення в місці введення: біль, запалення в місці ін’єкції.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: еритема.

Інформація, отримана в післяреєстраційний період.

Зафіксовані дуже рідкісні небажані ефекти у жінок, які проходили терапію у зв’язку з екстракорпоральним заплідненням.

Небажані ефекти класифіковані за категоріями систем органів і розташовані в порядку зниження частотності зафіксованих ефектів.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин: реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, кропив’янку, висипи, ангіоневротичний набряк (див. розділ «Протипоказання»).

Порушення з боку нервової системи: головний біль.

Порушення з боку органів зору: епізоди розфокусування зору або порушення зору.

Передозування.

Про небажані реакції внаслідок передозування не повідомлялося.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Ймовірність вагітності необхідно виключити перед призначенням Дифереліну® 0,1 мг.

Не слід застосовувати лікарський засіб під час вагітності, оскільки супутній прийом агоністів гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH) пов’язаний з теоретичним ризиком викидня або розвитку порушень у плода. Перед початком терапії жінок репродуктивного віку необхідно провести ретельний аналіз для виключення ймовірності вагітності. Під час проходження курсу терапії потрібно застосовувати негормональні методи контрацепції до відновлення менструального циклу.

Годування груддю.

Не слід застосовувати лікарський засіб у період годування груддю.

Діти.

За даним показанням препарат не застосовують дітям.

Особливості застосування.

Застосування агоністів гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH) може викликати зниження мінеральної щільності кісткової тканини. Особливу увагу слід приділяти пацієнтам із додатковими чинниками ризику захворювання на остеопороз (таким як зловживання алкоголем, куріння, тривале лікування препаратами, які спричиняють зниження мінеральної щільності кісткової тканини, наприклад протисудомними препаратами або кортикостероїдами, спадкова схильність до захворювання на остеопороз, недостатність харчування).

Слід пересвідчитися, що пацієнтка не вагітна, перед призначенням Дифереліну® 0,1 мг.

У виняткових випадках терапія агоністами гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH) може виявити раніше не зафіксовану гонадотропну аденому гіпофіза. У таких пацієнтів може проявлятися гіпофізарна апоплексія, що характеризується раптовими головними болями, блюванням, порушеннями зору й офтальмоплегією.

Існує підвищений ризик розвитку депресії (що може бути тяжкою) у пацієнтів, що проходять лікування за допомогою агоністів гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH), зокрема триптореліном. З огляду на це пацієнтів слід відповідно проінформувати та призначити належне лікування в разі появі симптомів. Пацієнти, що перебувають у стані депресії, потребують ретельного спостереження протягом терапії.

Лікарський засіб містить менше 1 ммоль натрію (23 мг) у кожній дозі, тобто препарат фактично безнатрієвий.

Особливі застереження.

Слід пересвідчитися, що пацієнтка не вагітна, перед призначенням Дифереліну® 0,1 мг.

Існує значний ризик зниження мінеральної щільності кісткової тканини при застосуванні агоністів гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH), в середньому на 1 % на місяць під час шестимісячного курсу терапії. Зниження мінеральної щільності кісткової тканини на 10 % підвищує ризик перелому кісток у 2-3 рази.

Згідно з існуючими даними, зниження кісткової щільності у жінок припиняється після завершення терапії.

Не існує конкретної інформації про пацієнток зі встановленим остеопорозом або чинниками ризику захворювання на остеопороз (таким як зловживання алкоголем, куріння, тривале лікування препаратами, які спричиняють зниження мінеральної щільності кісткової тканини, наприклад протисудомними препаратами або кортикостероїдами, спадкова схильність до захворювання на остеопороз, недостатність харчування, зокрема нервово-психічна анорексія). Оскільки зниження мінеральної щільності кісткової тканини може бути більш згубним для таких пацієнток, рішення про застосування триптореліну потрібно приймати індивідуально і терапію слід починати, лише якщо позитивний результат переважує ризик згідно з ретельно проведеною оцінкою. Необхідно приділити увагу додатковим заходам для протидії зниженню мінеральної щільності кісткової тканини.

Відновлення фолікулів може значно зрости внаслідок введення триптореліну разом із гонадотропними гормонами вразливим пацієнткам і особливо пацієнткам із синдромом полікістозу яєчників.

Подібно до інших аналогів гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH), було зафіксовано виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників, пов'язаного із застосуванням триптореліну разом із гонадотропними гормонами.

Реакція яєчників на застосування триптореліну разом із гонадотропними гормонами може відрізнятися у різних пацієнток при одній і тій самій дозі і в деяких випадках у однієї й тієї самої пацієнтки під час різних циклів.

Запобіжні заходи.

Необхідно забезпечити строгий медичний нагляд при індукованій овуляції з проведенням точного та регулярного біологічного та клінічного контролю: експрес-тести на рівень естрогену в плазмі, УЗД.

При надмірній реакції яєчників рекомендується перервати цикл стимуляції припиненням проведення ін’єкцій гонадотропних гормонів.

У пацієнтів із нирковою або печінковою недостатністю кінцевий період напіввиведення в середньому становить 7-8 годин, тому як середній його показник у здорових добровольців становить 3-5 годин. Незважаючи на таку тривалу дію, трипторелін уже не повинен знаходитися в крові на момент пересадки ембріона.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Досліджень щодо впливу на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами не проводилося. Проте здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами може бути ускладнена через запаморочення, сонливість і розлади зору, що є можливими небажаними ефектами терапії або результатом супутнього захворювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При лікуванні триптореліном разом із препаратами, які модифікують секрецію гіпофізарних гонадотропних гормонів, необхідно дотримуватися запобіжних заходів, а також рекомендується проведення ретельного контролю рівню гормонів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Трипторелін є синтетичним декапептидним аналогом природного GnRH (гормона, що вивільняє гонадотропін). Дослідження, проведені за участю добровольців і на тваринах, показали, що після початкової стимуляції тривалий прийом триптореліну перешкоджає секреції гонадотропіну із подальшим пригніченням тестикулярної й оваріальної функцій.

Подальші дослідження на тваринах показали інший механізм дії: прямий вплив на гонади внаслідок зменшення чутливості периферичних рецепторів до гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH).

Тривала терапія триптореліном пригнічує секрецію гонадотропінів (ФСГ і ЛГ). Таким чином, терапія забезпечує пригнічення інтеркурентного ендогенного піку гормону ЛГ, тим самим сприяє підвищенню якості фолікулогенезу та прискорення відновлення фолікулів.

Фармакокінетика.

Резорбція Дифереліну® 0,1 мг після проведення підшкірної ін’єкції відбувається швидко (tmax = 0,63±0,26 год), з максимальною концентрацією препарату в плазмі (Cmax = 1,85 ± 0,23 нг/мл). Елімінація при періоді напіввиведення 7,6 ± 1,6 год відбувається через 3-4 години, протягом яких триває фаза розподілу.

Загальний кліренс плазми становить 161± 28 мл/хв.

Об'єм розподілу - 1562± 158 мл/кг.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: практично білий, крихкий порошок у вигляді шматочків.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Термін придатності препарату після змішування з розчинником і готового до застосування становить 24 години при зберіганні при кімнатній температурі.

Упаковка.

Порошок та розчинник (7 флаконів з порошком та 7 ампул з розчинником) у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.

Порошок

ІПСЕН ФАРМА БІОТЕК (IPSEN PHARMA BIOTECH).

Місцезнаходження.

Parс d'activites du Plateau de Signes chemin departemental № 402, 83870 SIGNES, France.

Розчинник

СЕНЕКСІ (CENEXI).

Місцезнаходження.

52 rue Marcel et Jacques Gaucher 94120 FONTENAY SOUS BOIS, France.

ІПСЕН ФАРМА БІОТЕК (IPSEN PHARMA BIOTECH).

Місцезнаходження.

Parс d'activites du Plateau de Signes chemin departemental № 402, 83870 SIGNES, France.