Дипросалик инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Дипросалик в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДИПРОСАЛІК®

(DIPROSALIC®)

 

Склад:

діючі речовини: betamethasone, salicylic acid;

1 г лосьйону містить бетаметазону дипропіонат еквівалентно 0,5 мг бетаметазону та саліцилової кислоти 20 мг;

допоміжні речовини: динатрію едетат, гіпромелоза, натрію гідроксид, спирт ізопропіловий, вода очищена.

 

Лікарська форма. Лосьйон.

 

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування у дерматології. Активні кортикостероїди у комбінації з іншими препаратами. Код АТС D07Х C01.

 

Клінічні характеристики.

Показання. Для зменшення запальних симптомів псоріазу та себореї волосяної частини голови.

 

Протипоказання. Препарат протипоказаний пацієнтам із підвищеною чутливістю до активних речовин або до будь-якого іншого компонента препарату. А також при рожевих вуграх, акне, шкірних реакціях після вакцинації, періоральному дерматиті, поширеному бляшковому псоріазі, періанальному та генітальному свербежі, варикозному розширенні вен, пелюшковому дерматиті,  шкірних проявах сифілісу, вітряній віспі, туберкульозі шкіри, інших бактеріальних та грибкових інфекціях шкіри без належної антибактеріальної та антигрибкової терапії, оперізувальний лишай, герпес звичайний, контагіозний молюск, дерматомікози.

 

Спосіб застосування та дози. Кілька крапель лосьйону наносять на уражену ділянку і втирають масажними рухами у шкіру або волосисту частину голови. Зазвичай лосьойон застосовують 2 рази на добу ­– зранку та ввечері. Для деяких хворих для досягнення задовільного результату може бути достатньо одноразового щоденного нанесення.

Максимальну добову дозу слід поступово зменшувати до якомога слабшої, яка дозволяла б контролювати симптоми.

Препарат застосовують дітям віком старше 2 років при псоріазі. Тривалість лікування для дітей віком від 2 років та старше повинна бути обмежена до 5 днів.

 

Побічні реакції. При застосуванні місцевих кортикостероїдів можуть спостерігатися такі побічні реакції: відчуття печіння, свербіж, подразнення, сухість шкіри, фолікуліт, гіпертрихоз, акнеподібні висипи, гіпопігментація, періоральний дерматит і алергічний контактний дерматит.

Наступні побічні реакції можуть виникати частіше при застосуванні оклюзійних пов’язок: мацерація шкіри, вторинна інфекція, атрофія шкіри, стриї та пітниця.

Стриї та розширення судин, в основному на обличчі, може бути результатом тривалого безперервного нанесення препарату.

 

Передозування. При довготривалому або надмірному застосуванні місцевих глюкокортикостероїдів можливе пригнічення гіпофізарно-адреналової функції з розвитком вторинної адреналової недостатності і появою симптомів гіперкортицизму, у тому числі хвороби Кушинга. Надмірне або довготривале застосування топічних препаратів із саліциловою кислотою може спричинити появу симптомів саліцизму.

Лікування. Призначають відповідну симптоматичну терапію. Симптоми гострого гіперкортицизму зазвичай оборотні. Якщо необхідно, проводять корекцію електролітного балансу. У випадку хронічної токсичної дії рекомендується поступова відміна кортикостероїдів.

Лікування саліцизму симптоматичне. Застосовують заходи для більш швидкого виведення саліцилатів з організму. У разі надлишкового росту резистентних мікроорганізмів рекомендують припинити лікування препаратом і призначають необхідну терапію. Перорально застосовують натрію гідрокарбонат для підлуження сечі та посилення діурезу.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Через те, що безпека застосування місцевих кортикостероїдів вагітним не встановлена, призначення цих препаратів можливе тільки у випадку, коли очікувана користь для майбутньої матері явно перевищує потенційну загрозу для плода. Препарати даної групи протипоказано застосовувати вагітним у високих дозах та протягом тривалого часу.

На сьогодні не з’ясовано, чи можуть кортикостероїди при місцевому застосуванні внаслідок системної абсорбції проникати у грудне молоко, тому при прийнятті рішення щодо припинення годування груддю або припинення застосування препарату слід враховувати необхідність призначення препарату.

 

Діти. Препарат застосовують дітям віком старше 2 років при псоріазі.

У разі застосування дітям необхідно враховувати можливість виникнення ознак пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, які виникають у дітей частіше, ніж у дорослих пацієнтів, що пов’язано з більшою абсорбцією препарату у дітей через більше значення співвідношення площі шкірних покривів до маси тіла.

У дітей, які отримували кортикостероїди для місцевого застосування відзначалося пригнічення функції надниркових залоз, синдром Кушинга, затримка росту, недостатній приріст маси тіла, підвищення внутрішньочерепного тиску.

Прояви пригнічення функції кори надниркових залоз: низький рівень кортизолу у плазмі крові та відсутність реакції на пробу зі стимуляції надниркових залоз із застосуванням препаратів АКТГ. Підвищення внутрішньочерепного тиску виявляється випинанням тім’ячка, головним болем, двобічним набряком диска зорового нерва.

Застосування даного препарату можливе тільки у випадку, коли очікувана користь перевищує потенційний ризик розвитку побічних реакцій.

 

Особливості застосування. Препарат не призначений для застосування в офтальмології. Слід уникати потрапляння препарату в очі, на слизові оболонки, ранові поверхні та виразки.

Якщо під час застосування препарату з’явилися подразнення або підвищена чутливість, лікування слід припинити.

У разі наявності інфекції слід призначити відповідну терапію.

Будь-які побічні ефекти, що зустрічаються при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів, особливо у дітей.

Системна абсорбція глюкокортикостероїдів або саліцилової кислоти при місцевому застосуванні буде вищою, якщо лікування буде проводитися на великих поверхнях тіла або при застосуванні оклюзійних пов’язок. Слід дотримуватися відповідних застережних заходів у таких випадках або при довготривалому застосуванні, особливо при лікуванні дітей.

При зникненні лупи чи ороговілості лікування продовжують лише кортикостероїдами.

Лосьйон не застосовують під оклюзійні пов’язки.

При розвитку надмірної сухості або збільшенні подразнення шкіри, слід припинити застосування препарату.

Кортикостероїди для зовнішнього застосування через деякі причини можуть викликати псоріаз, включаючи відновлення симптомів із наступним розвитком толерантності, ризиком виникнення пустульозного псоріазу та локальної системної токсичності внаслідок зниження захистної функції шкіри.   Пацієнти з розладами функції печінки чутливіші до системного впливу. Необхідний ретельний нагляд за пацієнтом.

Місцеві кортикостероїди можуть спотворювати клінічну картину.

Можливий рецидив при перериванні лікування. Може відбутися загострення інфекції,  також може сповільнитися загоєння.

Препарат не слід наносити на слизові оболонки або ділянки навколо очей через кератолітичну дію саліцилової кислоти.

Протипоказане нанесення препарату на ділянки з атрофованою шкірою.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Зазвичай препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Взаємодія невідома.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Бетаметазону дипропіонат – синтетичний фторований кортикостероїд, який має протизапальну, протисвербіжну та судинозвужувальну дію. При місцевому застосуванні саліцилова кислота має кератолітичну дію.

Фармакокінетика. Всмоктування організмом бетаметазону дипропіонату можливе головним чином після довготривалого лікування на обширній поверхні шкіри.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна напівпрозора в’язка рідина з характерним запахом ізопропілового спирту, вільна від сторонніх включень.

 

Термін придатності. 1,5 року.

 

Умови зберігання.

Зберігати  у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

 

Упаковка.

По 30 мл у флаконах з пробкою-крапельницею. По 1 флакону у картонній коробці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник.

Шерінг-Плау, Франція/

Schering-Plough, France/

 

Місцезнаходження.

2, Ру Луї Пастер 14200 Ерувіль Сен-Клер, Франція.

2, Rue Louis Pasteur 14200 Herouville Saint-Clair, France.