Энат 400 инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Энат 400 в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

ЕНАТ 400

(ENAT 400)

 

 

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить вітаміну Е – 400 МО (D-альфа-токоферилу ацетат);

допоміжні речовини: олія соєва; желатинова капсула: желатин, гліцерин, вода очищена.

 

Лікарська форма.  Kапсули   м’які.

Основні фізико-хімічні властивості: овальні м’які желатинові капсули, наповнені прозорою  світло-жовтою олієподібною рідиною.

 

Фармакотерапевтична група.

Прості препарати вітамінів. Токоферол (вітамін Е). Код АТХ A11H A03.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Вітамін Е - жиророзчинний вітамін, який має високу антиоксидантну  і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та в інших найважливіших  процесах клітинного метаболізму. Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Проявляє ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність  судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Імуномоделюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального  імунітету.

Токоферол є незамінним для  нормальних репродуктивних  процесів: запліднення, розвитку плода,  формування та функціонування статевої системи.

При дефіциті  вітаміну Е розвивається гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається  дегенерація  фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Розвивається  зниження статевої функції  у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів  у жінок.

Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

Фармакокінетика.

Після всмоктування  у кишечнику більша частина  токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням  у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація  спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина препарату  виводиться з організму з сечею, частково – з жовчю.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Гіповітаміноз та авітаміноз  вітаміну Е. У комплексній антиоксидантній терапії, у період реконвалесценції після травм, тяжких соматичних захворюваннях, при фізичних перевантаженнях, при незбалансованому харчуванні.

 У складі комплексної терапії:

– попередження патології ембріонального розвитку, вроджених аномалій (вад розвитку) плода;

– загрози переривання вагітності;

– порушень менструального циклу, крауроза вульви, клімактеричних розладів;

– перцептивних розладів слуху;

– атрофічних  розладів у  слизовій  оболонці дихальних шляхів;

– дегенеративних та проліферативних змін у суглобах та фіброзної тканини хребта і великих суглобів; слабкості м’язів  унаслідок дискогенних блокад при   захворюваннях міжхребцевого диску, склеродермії, червоного вовчаку,   ревматоїдного артриту, інших системних захворювань сполучної тканини;

– неврастенії з виснаженням, переважно дистрофії м’язів  та атрофії м’язів, вторинної м’язової слабкості  та міопатії при хронічному артриті;

– вегетативних розладів;

– деяких ендокринних розладів;

– деяких серцево-судинних хвороб;

– атрофічних процесів у слизовій оболонці травної системи, розладів харчування, синдрому мальадсорбції, аліментарної анемії, хронічного гепатиту;

– деяких парондопатій;

– хвороб очей;

– хвороб шкіри: дерматитів, трофічних виразок, псоріазу, екзем;

– пластичної індурації пеніса, баланіту, припорушенні лібідо, порушенні функції статевих залоз у чоловіків, при порушенні сперматогенезу і потенції у чоловіків, безпліддя (у комбінації з вітаміном А).

Гіпервітаміноз А і D.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини та до будь-яких компонентів препарату; кардіосклероз; гострий період інфаркту міокарда; тиреотоксикоз; гіпервітаміноз Е; підвищена чутливість  до арахісу або сої.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами  непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

Вітамін Е посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D.

Вітамін Е та його  метаболіти чинять антагоністичну дію відносно вітаміну К.

Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів  у хворих на епілепсію.

Холестирамін, холестипол, мінеральні масла знижують всмоктування вітаміну Е.

При прийманні високих доз вітаміну Е запаси вітаміну А в організмі можуть зменшуватися.

 

Особливості застосування.

Застосування великих доз вітаміну Е може посилити порушення згортання крові, спричинене нестачею вітаміну К, тому необхідно контролювати час згортання крові.

З обережністю застосовувати препарат у пацієнтів  з атеросклерозом, підвищеному ризику виникнення тромбоемболії.

Рідко спостерігаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення концентрації холестерину, тромбофлебіт,  тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, вражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

При застосуванні препарату необхідно дотримуватися дозування та тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.

 

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. 

Препарат можна застосовувати  під контролем лікаря у рекомендованих дозах протягом періоду вагітності  або годування груддю.

Препарат частково проникає  крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20-30 % від концентрації  вітаміну Е  у плазмі крові матері.

Вітамін Е проникає у грудне молоко.

 

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

При застосуванні препарату  можливе виникнення таких побічних реакцій як зорові розлади та  запаморочення. У таких випадках необхідно утримуватися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

 

Спосіб застосування та дози.

Вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороб, стану пацієнта. Для досягнення призначеної дози слід застосовувати препарат у відповідному дозуванні. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

Дозування для дорослих:

у комплексній антиоксидантної терапії: по 0,2-0,4 г 1-2 рази на добу;

при патології ембріонального  розвитку,  вроджених  аномаліях (вадах розвитку) плода: по      0,1-0,2 г 1 раз на добу у I триместрі вагітності;

– при загрозі переривання вагітності: по 0,1 г  1-2 рази на добу протягом 14 днів;

– при порушеннях менструального циклу у комплексному лікуванні: 0,3-0,4 г через день, починаючи з 17-го дня циклу (повторити 5 циклів);

– при порушеннях менструального циклу  у разі застосування препарату  до початку  гормональної терапії: по 0,1 г 1-2 рази на добу протягом 2-3 місяців;

– при ревматоїдному  артриті: по 0,1-0,3 г  щоденно протягом кількох тижнів;

– при м’язових дистрофіях, хворобах нервово-м’язового та сухожильно-суглобового апарату –  по 0,1 г 1-2 рази на добу протягом 30-60 днів, повторний курс через 2-3 місяці;

– при неврастенії з виснаженням препарат приймати у дозі 0,1 г 1 раз на добу  протягом 30-60 днів;

– при деяких ендокринних розладах: по 0,3-0,5 г на добу;

– при деяких серцево-судинних хворобах: по 0,1 г щоденно;

– при аліментарній анемії  по 0,3 г на добу  протягом 10 днів;

– при хронічному гепатиті: протягом тривалого часу  по 0,3 г на добу;

– при деяких пародонтопатіях: по 0,2-0,3 г на добу;

– при хворобах очей: по 0,1-0,2 г  1-2 рази на добу протягом 1-3 тижнів у комбінації з вітаміном А;

– при хворобах шкіри: по 0,1-0,2 г  1-2 рази на добу протягом 20-40 днів;

– при пластичній індурації пеніса: по 0,3-0,4 г щоденно протягом кількох тижнів, потім – за призначенням лікаря;

– при порушеннях сперматогенезу та потенції у чоловіків: по 0,1-0,3 г на добу у поєднанні  з гормонотерапією протягом 30 днів.

В інших випадках  дози та тривалість лікування  визначає лікар.

Для дорослих  разова середня доза становить 0,1 г, разова вища доза - 0,4 г; добова середня доза становить 0,2 г, вища добова доза – 1 г.

 

Діти. 

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

 

Передозування.

Симптоми. При прийомі  високих доз вітаміну Е (400-800 мг на добу протягом тривалого часу) можливі зорові розлади, діарея, запаморочення, головний біль, нудота або спазми у животі, дуже сильна втомлюваність або слабкість, можливе підвищення активності креатинінкінази, збільшення концентрації  холестерину, тригліцеридів у сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

Дуже високі дози (понад 800 мг протягом тривалого часу) можуть провокувати  схильність кровотеч у пацієнтів з дефіцитом вітаміну К; вони можуть порушувати  метаболізм гормонів щитовидної залози та збільшувати ризик виникнення тромбофлебіту та тромбоемболії у чутливих пацієнтів.

Лікування. Лікування передозування полягає у виведенні вітаміну Е з організму та проведенні симптоматичної терапії. 

 

Побічні реакції.

Зазвичай препарат переноситься добре, проте при тривалому застосуванні великих доз у межах від 400 до 800 мг на добу можливі посилення гіпотромбінемії, зорові розлади, запаморочення, нудота, розвиток шлунково-кишкових кровотеч, діарея, біль у шлунку, збільшення печінки, креатинурія, розлади травлення, підвищена втомлюваність, загальна слабкість, головний біль. Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 10 капсул у блістері; 3 блістери в картонній коробці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник.

Мега Лайфсайенсіз Лтд.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Дільниця 1: 384 Моо 4, Соі 6, Бенгпу Індастріел Істейт, Паттана 3 Роуд, Фраєкса, Муінг, Самутпракарн 10280, Таїланд.

Site 1: 384 Moo 4, Soi 6, Bangpoo Industrial Estate, Pattana 3 Road, Phraeksa Mueang, Samutprakarn 10280, Thailand.