Гексавит инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Гексавит в ближайшей аптеке
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ГЕКСАВІТ®Склад лікарського засобу:
Діючі речовини: 1 драже містить:
вітаміну А 5 000 МО;
тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 2 мг;
рибофлавіну (вітаміну В2) 2 мг;
нікотинаміду (вітаміну РР) 15 мг;
піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 2 мг;
кислоти аскорбінової (вітаміну С) 70 мг;

Допоміжні речовини: борошно пшеничне, патока крохмальна, цукор, ароматизатор «м’ятний смак», віск жовтий, олія мінеральна легка, тальк, барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма.
Драже.
Драже кулеподібної форми, жовтого кольору, з однорідною за забарвленням поверхнею. Мають слабкий характерний запах.

Назва і місцезнаходження виробника.
ПАТ «Київський вітамінний завод».
04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.
Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група.
Полівітамінні препарати без добавок.

Код АТС А11В А.

Полівітамінний препарат, властивості якого зумовлені вітамінами, що входять до його складу та беруть активну участь у різних метаболічних процесах, які регулюють гомеостаз організму в нормі та при патології. Поєднання вітамінів сприяє виявленню більш вираженої і різносторонньої їх біологічної дії.
Вітамін А забезпечує нормалізацію переважно процесів білкового та вуглеводного обмінів.
Вітамін В1 забезпечує нормальне функціонування нервової, серцево-судинної систем і травного тракту.
Вітамін В2 є важливим компонентом у білковому, жировому та вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної зорової функції ока, нормалізує функції шкіри.
Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом, покращує вуглеводний обмін.
Вітамін В6 необхідний для синтезу білків, відновлення функцій печінки, шкіри, нервової системи, покращує ліпідний обмін при атеросклерозі.
Вітамін С бере участь в окисно-відновних процесах, обміні вуглеводів, зсіданні крові, регенерації тканин, сприяє підвищенню опірності організму, стимулює біохімічну активацію вітамінів групи В.
Препарат добре всмоктується в травному тракті, з течією крові розноситься в усі органи і тканини; продукти його обміну виводяться із сечею і жовчю.

Показання для застосування.
· профілактика та лікування гіповітамінозів у дорослих;
· лікування гіповітамінозів у дітей;
· для осіб, професійна діяльність яких вимагає постійної підвищеної гостроти зору (пілотам, водіям транспорту, операторам підйомних кранів);
· для підвищення опірності організму до інфекційних та застудних захворювань у період несприятливої епідемічної обстановки;
· при тривалій терапії антибіотиками.

Протипоказання.
Гіперчутливість до компонентів препарату, нефролітіаз, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, тромбоз, тромбофлебіт, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, гіпервітаміноз А, хронічний гломерулонефрит, саркоїдоз в анамнезі, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, порушення обміну заліза або міді.

Належні заходи безпеки при застосуванні.
Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування останніх в організмі.
Жінкам, які приймали високі дози ретинолу (понад 10 000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6-12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик неправильного розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.
Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Особливі застереження.
З обережністю застосовують при тяжких ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, гострому нефриті, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчнокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, алергічних реакціях, ідіосинкразії, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування у період вагітності або годування груддю можливе з урахуванням переваги користі для матері над потенційним ризиком для плода/дитини.
У ІІ-ІІІ триместрах вагітності та у період годування груддю препарат застосовують лише з профілактичною метою винятково за призначенням та під контролем лікаря у дозі не більше 1 драже на добу. Лікувальні дози вагітним жінкам і матерям, які годують груддю, застосовувати не можна.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Водіям та операторам складних механізмів слід враховувати імовірність таких побічних ефектів як запаморочення, сонливість.

Діти.
Препарат не призначають дітям до 14 років.

Спосіб застосування та дози.
Препарат приймають внутрішньо після їди.
Для профілактики гіповітамінозів дорослим призначають по 1 драже на добу, з метою лікування – по 1 драже 3 рази на добу.
З профілактичною метою вагітним жінкам (у ІІ-ІІІ триместрі) та у період годування груддю слід приймати Гексавіт® по 1 драже на добу. Курс визначається індивідуально.
З лікувальною метою дітям віком від 14 років препарат призначають по 1 драже на добу.
Препарат приймати протягом 30 днів (курс лікування повторювати 2-3 рази на рік), але тривалість прийому і повторюваність курсів терапії залежать від конкретного показання до застосування, вираженості та форми патологічного процесу, віку хворого.

Передозування.
Симптоми: біль у ділянці живота, відрижка, запор, діарея; алергічні реакції: свербіж, шкірні висипи, сонливість, головний біль.
Лікування: промивання шлунка, сорбенти. Симптоматичне лікування.

Побічні ефекти.
Препарат зазвичай добре переноситься, у поодиноких випадках можливі побічні реакції:
З боку імунної системи: у осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння шкіри; рідко – бронхоспазм у осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, групи В.
З боку шлунково-кишкового тракту: диспепсичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку.
З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, пітливість.
Інші: можливе забарвлення сечі в жовтий колір, порушення зору.
При тривалому застосуванні у високих дозах можуть виникнути подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Препарат не можна приймати одночасно з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу.
Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, оскільки їх комбінація є токсичною.
Тіаміну гідрохлорид, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.
Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину).
Піридоксин послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.
Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.
Вітамін С підвищує ризик виникнення кристалурії при сумісному застосуванні з сульфаніламідами, підвищує концентрацію в крові пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.

Термін придатності.
1 рік.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.
По 50 драже у контейнерах (баночках).
По 50 драже у контейнері (баночці); по 1 контейнеру (баночці) у пачці.
По 1 кг драже у пакеті поліетиленовому подвійному.

Категорія відпуску.
Без рецепта.