Кагоцел инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Кагоцел в ближайшей аптеке
IНСТРУКЦIЯ
для медичного застосування препарату
КАГОЦЕЛ®
(КАGОCEL)

Склад лікарського засобу:
діюча речовина: кагоцел;
1 таблетка містить кагоцелу 12 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, Лудіпрес (лактози моногідрат, повідон, кросповідон).

Лікарська форма. Таблетки.
Круглі двоопуклі таблетки від кремового до коричневого кольору із вкрапленнями.

Назва і місцезнаходження виробника.
ТОВ «НІАРМЕДИК ПЛЮС».
Російська Федерація, 125047, м. Москва, вул. 4-та Тверська-Ямська, буд. 2/11, корпус 2, тел./факс (495) 741-49-89.

Фармакотерапевтична група. Противірусні препарати для системного застосування та імуностимулятори. Код АТС J05А X.

Основним механізмом дії препарату є його здатність індукувати продукцію інтерферону. Кагоцел® спричиняє утворення в організмі людини так званого пізнього інтерферону, що є сумішшю α-, β- та γ-інтерферонів, які мають високу противірусну активність. Кагоцел® продукує інтерферон практично у всіх популяціях клітин, що беруть участь у противірусній відповіді організму: Т- і В-лімфоцитах, макрофагах, гранулоцитах, фібробластах, ендотеліальних клітинах. При прийманні внутрішньо однієї дози препарату титр інтерферону в сироватці крові досягає максимальних значень через 48 годин. Інтерферонова відповідь організму на введення Кагоцелу® характеризується тривалою (до 4-5 діб) циркуляцією інтерферону в кровотоці. Динаміка накопичення інтерферону в кишечнику при прийманні препарату внутрішньо не збігається з динамікою титрів циркулюючого інтерферону. У сироватці крові продукція інтерферону досягає високих значень лише через 48 годин після прийому Кагоцелу®, тоді як у кишечнику максимум продукції інтерферону відзначається вже через 4 години.
Кагоцел® при призначенні в терапевтичних дозах є нетоксичним препаратом, який майже не накопичується в органiзмi. Препарат не має мутагенних, тератогенних та канцерогенних властивостей, не чинить ембрiотоксичну дiю.
Найбiльша ефективнiсть при лікуванні Кагоцелом® досягається при його призначеннi не пiзнiше 4-го дня вiд початку гострої інфекції. З профiлактичною метою препарат може застосовуватися у будь-які терміни, у тому числі і безпосередньо після контакту зі збудником інфекції.
Через 24 години після приймання Кагоцел® накопичується, в основному, в печінці, меншою мірою - в легенях, тимусі, селезінці, нирках, лімфовузлах. Низькі концентрації препарату відзначаються в жировій тканині, серці, м'язах, сім'яниках, мозку, плазмі крові. Низька концентрація Кагоцелу® в головному мозку пояснюється, можливо, великою молекулярною масою препарату, що утруднює його проникнення через гематоенцефалічний бар'єр. У плазмі крові препарат знаходиться переважно у зв'язаному стані.
При щоденному багаторазовому введенні Кагоцелу® об'єм розподілу коливається в широких межах у всіх досліджуваних органах. Особливо виражене накопичення препарату в селезінці і лімфатичних вузлах. При пероральному застосуванні в загальний кровоток потрапляє приблизно 20 % введеної дози препарату. Препарат, що всмоктався, циркулює в крові, в основному, у зв'язаній з макромолекулами формі: з ліпідами - 47 %, з білками - 37 %. Незв'язана частина препарату становить майже 16 %.
Виведення препарату із організму відбувається, в основному, через кишечник: через 7 діб після приймання препарату із організму виводиться 88 % прийнятої дози, у тому числі 90 % - з фекаліями і 10 % - із сечею. У видихуваному повітрі препарат не виявлявся.

Показання для застосування.
Кагоцел® застосовують дорослим як профілактичний і лікувальний засіб при грипі та інших респіраторно-вірусних інфекціях (ГРВІ).
Кагоцел® застосовують дітям старше 3 років як лікувальний засіб при грипі та інших ГРВІ.
Кагоцел® застосовують дітям старше 6 років як профілактичний засіб при грипі та інших ГРВІ.
Як лікувальний засіб препарат застосовують у дорослих при герпесі, а також у комплексному лікуванні урогенітального хламідіозу.

Протипоказання.
Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 3 років, дефіцит лактази, непереносимість лактози, глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Особливі застереження.
Для досягнення лікувального ефекту прийом Кагоцелу® слід розпочинати не пізніше четвертого дня від появи перших симптомів вірусного захворювання. Цей лікарський засіб містить лактозу. Препарат не можна застосовувати при спадковій непереносимості галактози, лактазній недостатності Лаппа або при порушенні всмоктування глюкози-галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат не застосовують під час вагітності та в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами.

Діти.
Кагоцел® застосовують дітям старше 3 років для лікування грипу та інших ГРВІ.
Кагоцел® застосовують дітям старше 6 років для профілактики грипу та інших ГРВІ.

Спосіб застосування та дози.
Для прийому внутрішньо.
Для лікування грипу та ГРВІ дорослим призначають у перші 2 дні - по 2 таблетки препарату 3 рази на добу, у наступні 2 дні - по 1 таблетці 3 рази на добу. Загальна тривалість курсу лікування становить 4 дні, протягом яких хворий приймає 18 таблеток.
Профілактика грипу та ГРВІ у дорослих проводиться 7-денними циклами:
два дні - 2 таблетки 1 раз на добу, наступні 5 днів препарат не приймають (перерва), потім цикл повторюється. Тривалість профілактичного курсу - від 1 тижня до декількох місяців.
Для лікування грипу та ГРВІ дітям у віці від 3 до 6 років призначають у перші 2 дні - по 1 таблетці 2 рази на добу, у наступні 2 дні - по 1 таблетці 1 раз на добу. Загальна тривалість курсу лікування становить 4 дні, протягом яких хворий приймає 6 таблеток.
Для лікування грипу та ГРВІ дітям старше 6 років призначають у перші 2 дні – по 1 таблетці 3 рази на добу, у наступні 2 дні - по 1 таблетці 2 рази на добу. Загальна тривалість курсу лікування становить 4 дні, протягом яких хворий приймає 10 таблеток.
Профілактика грипу та ГРВІ у дітей старше 6 років проводиться 7-денними циклами:
два дні - по 1 таблетці 1 раз на добу, наступні 5 днів препарат не приймають (перерва), потім цикл повторюється. Тривалість профілактичного курсу - від 1 тижня до декількох місяців.
Для лікування герпесу дорослим призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5 днів. Тривалість курсу лікування становить 5 днів, протягом яких хворий приймає 30 таблеток.
У комплексному лікуванні урогенітального хламідіозу дорослим призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5 днів.

Передозування.
При випадковому передозуванні спостерігаються нудота, біль в епігастральній ділянці. Рекомендується вживати велику кількість рідини, а також викликати блювання.

Побічні ефекти.
Можливий розвиток алергічних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Препарат добре поєднується з іншими противірусними препаратами, імуномодуляторами та різними антибіотиками й антибактеріальними препаратами (має місце адитивний ефект).

Термін придатності. 2 роки.
Не рекомендується застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дiтей мiсцi.

Упаковка. По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках.

Категорія відпуску. Без рецепта.