Кортонитол Дарница инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Кортонитол Дарница в ближайшей аптеке
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Кортонітол-Дарниця

Склад
100 г мазі містять гідрокортизону ацетату -1г, нітазолу -2г;
допоміжні речовини: нітазол, пропіленгліколь, цетостеариловий ефір макрогол 20 або препарат ОС-20, спирт цетостеариловий, масло вазелінове медичне, вода очищена.

Форма випуску
Мазь.

Фармакотерапевтична група
Кортикостероїди у комбінації з антисептиками. Код АТС D07B А04

Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. Мазь Кортонітол-Дарниця - комбінований препарат, до складу якого входять гідрокортизону ацетат та протимікробний засіб (нітазол). Має протизапальну, антиексудативну, протиалергічну дію, усуває свербіж і виявляє антибактеріальну активність відносно стафілококів, стрептококів, кишкової палички, клебсієли, аеробних спороутворюючих бактерій, патогенних анаеробних мікроорганізмів (Bacteroides fragilis, Bacteroides melaninogenicus, Peptococcus, Peptostreptococczus) у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючи резистентну до антибіотиків мікрофлору. Препарат неефективний відносно синьогнійної палички і протею.

Показання для застосування
Екзема, алергічний дерматит, псоріаз, у тому числі ускладнені піодермією, піодермія; виразки та інші ураження періанальної ділянки, які виникають внаслідок зовнішніх проявів хвороби Крона, тріщин заднього проходу, проктитів та анального свербежу.

Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують місцеве. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки 1 - 2 рази на добу протягом 5-14 днів при застосуванні в дерматології і 2 рази на добу протягом 7-14 днів - при застосуванні в проктології. Лікування припиняють при зникненні запального процесу, свербежу та інших симптомів.
При ексудації перед застосуванням препарату ерозивну поверхню обробляють розчинами кислоти борної 1%, перекису водню 3%, фурациліну 1:5000 або хлоргексидину біглюконату 0,05%. При необхідності мазь наносять під стерильну марлеву пов’язку.

Побічна дія
При застосуванні мазі іноді виникає відчуття легкого печіння.

Протипоказання
Підвищена чутливість до гідрокортизону ацетату та нітазолу, туберкульозний процес, що локалізується у місці аплікації мазі, захворювання, викликані вірусом герпесу та сифілітичне ураження шкіри, шкірні реакції після вакцинації.
Препарат не призначають вагітним та дітям першого року життя.

Передозування
Явищ передозування не виявлено.

Особливості застосування
При застосуванні мазі у дітей віком від 1 року і, старших необхідно обмежити загальну тривалість лікування та виключити дії, які призводять до посилення резорбції та всмоктування стероїдів (зігрівальні, фіксуючі та оклюзійні пов’язки).
Для запобігання інфекційним ураженням шкіри мазь рекомендують призначати в комбінації з антибактеріальними та протигрибковими засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Істотних явищ несумісності з лікарськими препаратами інших груп не виявлено.

Умови та термін зберігання
Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці, при температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуску
Без рецепта.

Упаковка
Мазь по 10г, 14 г та 20 г у тубах.

Виробник
ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця".

Адреса
02093, Україна, Київ, вул. Бориспільська, 13.