Олатропил аналоги и цены

Всего найдено 104 аналога Олатропил
Все аналоги Олатропил подобраны по международной системе классификации лекарственных средств АТС (анатомо-терапевтическо-химическая классификация).
Действующие вещества: Пирацетам, комбинации
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Олатропил в ближайшей аптеке
Средняя цена
113
61 – 164 грн

Классификация лекарственного препарата Олатропил

Аналоги по составу

У нижеперечисленных аналагов Олатропил совпадают коды ATC. Аналоги подобраны по химической структуре лекарственного препарата и являются наиболее подходящими заменителями. Одинаковый состав, показания к применению, могут отличаться дозы действующих веществ.
Состав: гамма-аминомасляная кислота, пирацетам
  • 161 предложение по цене от 8.00 до 101.00 грн
  • 281 предложение по цене от 14.00 до 157.00 грн
  • 111 предложений по цене от 61.00 до 459.00 грн
  • 985 предложений по цене от 71.00 до 407.00 грн
  • 86 предложений по цене от 162.00 до 217.00 грн
  • 361 предложение по цене от 48.00 до 427.00 грн
  • 22 предложения по цене от 24.00 до 37.00 грн

Аналоги по показанию и способу применения

Аналоги совпадают по коду ATC 4-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показанию и способу применения.

Аналоги по коду ATC 3-го уровня

Аналоги совпадают по коду ATC 3-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показания и способу применения.
Все аналоги Олатропил представлены исключительно в ознакомительных целях и не являются поводом для самостоятельного принятия решения о замене препарата. Перед употреблением препарата проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с инструкцией по применению.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ОЛАТРОПІЛ

(OLATROPIL)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: гамма-аміномасляна кислота (аміналон), пірацетам;

1 капсула містить гамма-аміномасляної кислоти (аміналону) 125 мг (0,125 г),

пірацетаму 250 мг (0,25 г);

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, тальк.

Лікарська форма. Капсули.

Тверді желатинові капсули білого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника.

АТ «Олайнфарм».

Вул. Рупніцу 5, Олайне, LV - 2114, Латвія.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06B X.

Олатропіл® – комбінований препарат, властивості якого зумовлені його складовими: гамма-аміномасляною кислотою (аміналоном) і похідним піролідону – пірацетамом. Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) є основним медіатором процесів гальмування у центральній нервовій системі (ЦНС). Нейрометаболічний ефект препарату зумовлений переважно стимулюючим впливом на ГАМК-ергічну систему, що забезпечує нормалізацію динаміки нервових процесів. ГАМК підвищує активність енергетичних процесів у центральній нервовій системі, поліпшує засвоєння глюкози, активує кровопостачання тканин мозку. Аміналон поліпшує динаміку нервових процесів у головному мозку, процеси мислення, пам’ять, підвищує концентрацію уваги, сприяє відновленню рухової активності та мови після порушення мозкового кровообігу, виявляє м’який психостимулюючий ефект.

Другим компонентом Олатропілу® є пірацетам, циклічне похідне γ-аміномасляної кислоти. Він є ноотропним засобом, що діє на мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) функції, такі як здатність до навчання, пам’ять, увага, а також розумову працездатність. Механізмів впливу пірацетаму на центральну нервову систему, ймовірно, кілька: зміна швидкості поширення збудження у головному мозку; посилення метаболічних процесів у нервових клітинах; поліпшення мікроциркуляції шляхом впливу на реологічні характеристики крові, не спричиняючи при цьому судинорозширювальної дії. Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах. Після тривалого застосування препарату відзначається покращення когнітивних функцій, покращення уваги. Ці зміни об’єктивно фіксуються на електроенцефалограмі (посилення α- та β-ритмів мозку і послаблення δ-ритмів). Пірацетам пригнічує агрегацію тромбоцитів і відновлює еластичність мембрани еритроцитів, зменшує адгезію еритроцитів.

Пірацетам чинить протекторну і відновлювальну дію при порушенні функції головного мозку внаслідок гіпоксії, інтоксикації, електроконвульсивної терапії.

При комплексній дії обох компонентів посилюються ноотропні та антигіпоксичні процеси, підвищується фізична працездатність, покращується переносимість стресових впливів різного ґенезу. Виражений синергізм дії аміналону з пірацетамом дозволяє знизити терапевтичні дози кожного з компонентів комбінації, завдяки чому зменшуються можливі побічні ефекти і підвищується безпека лікування.

Аміналон і пірацетам, що входять до складу Олатропілу®, після прийому внутрішньо добре всмоктуються, проникаючи в органи та тканини, у тому числі в головний мозок. Виводяться нирками частково у вигляді метаболітів, а пірацетам – більшістю в незміненій, неметаболізованій формі.

Показання для застосування.

Олатропіл призначають:

дорослим:

Ø при захворюваннях нервової системи для лікування судинної енцефалопатії (атеросклероз, гіпертонічна хвороба);

Ø при хронічній церебрально-судинній недостатності з порушеннями пам’яті, концентрації уваги, мови, запамороченням, головним болем;

Ø для лікування енцефалопатій (алкогольна, постінсультна, посттравматична);

Ø у терапії старечих деменцій (включаючи хворобу Альцгеймера);

Ø для лікування психоорганічних синдромів різної етіології;

дітям:

Ø у комплексній терапії дизлексії;

Ø з відставанням розумового розвитку.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до пірацетаму або до похідних піролідону, а також до інших компонентів препарату.

Гостра ниркова недостатність.

Гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт). Термінальна стадія ниркової недостатності (при кліренсі креатиніну менше 20 мл/хв).

Хорея Гентингтона.

Дитячий вік до 8 років.

Вагітність або період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

У ряді випадків у людей літнього віку відзначається загострення серцевої недостатності. У цих випадках доза препарату повинна бути знижена або прийом препарату слід припинити.

Не рекомендовано призначення препарату Олатропіл® хворим із психомоторним збудженням.

При довготривалій терапії для хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, при необхідності коригують дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатиніну.

У зв’язку з тим, що пірацетам знижує агрегацію тромбоцитів, необхідно з обережністю призначати препарат хворим з порушенням гемостазу, перед та після великих хірургічних операцій або хворим із симптомами тяжкої кровотечі. При лікуванні хворих на кортикальну міоклонію слід уникати різкого переривання лікування, бо це може спричинити поновлення нападів. При довготривалій терапії у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль за показниками функції нирок, при необхідності коригують дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатиніну.

Проникає через фільтрувальні мембрани апаратів для гемодіалізу.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Олатропіл® у період вагітності або годування груддю не застосовують, оскільки немає достатніх даних щодо застосування препарату цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні препарату можуть виникнути побічні реакції (сонливість, порушення рівноваги, сплутаність свідомості), на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

Діти.

Препарат можна застосовувати для лікування дітей віком від 8 років.

Спосіб застосування та дози.

Олатропіл® приймають внутрішньо перед вживанням їжі.

Оптимальною дозою для дорослих є прийом 1 капсули 3-4 рази на добу. При необхідності можливе поступове підвищення дози до 6 капсул на добу.

Дітям віком від 8 років – призначають по 1 капсулі 3 рази на добу.

Терапевтичний ефект, як правило, настає через 2 тижні від початку лікування.

Курс лікування препаратом становить від 1 до 2 місяців і при необхідності повторюється через 6-8 тижнів.

Передозування.

Складові Олатропілу® відносяться до класу нетоксичних речовин, тому випадків отруєння не відзначалося. У разі проявів психомоторного збудження при передозуванні препарату рекомендовано введення заспокійливих засобів.

При перевищуванні дози можливе посилення проявів побічної дії препарату.

Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає, можна застосовувати гемодіаліз (виведення 50-60 % пірацетаму).

Побічні ефекти.

З боку нервової системи: часто – гіперкінезія;

Інколи - атаксія, головний біль, безсоння, порушення рівноваги, сонливість, підвищення частоти нападів епілепсії.

З боку імунної системи: гіперчутливість, анафілаксія.

З боку травної системи: абдомінальний біль, біль у верхній частині живота, нудота, діарея, блювання.

З боку шкіри та підшкірних тканин: ангіоневротичний набряк, дерматити, свербіж, висипання, кропив’янка.

Психічні розлади: підвищена збудливість, депресія, тривожність, сплутаність свідомості, галюцинації.

Інші: збільшення маси тіла, астенія, артеріальна гіпертензія, гіпертермія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Олатропіл® підвищує дію антидепресантів, що особливо важливо у разі резистентних хворих до типових або атипових антидепресантів. Олатропіл® знижує побічну дію нейролептиків, транквілізаторів та снодійних засобів.

Сумісний прийом з алкоголем не впливає на рівень концентрації у сироватці крові, і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась при прийманні 1,6 г пірацетаму.

При сумісному застосуванні з тиреоїдними гормонами (Т3 + Т4) можлива підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну. Не відзначено взаємодії пірацетаму з клоназепамом, фенітоїном, фенобарбіталом, вальпроатом натрію. При застосуванні пірацетаму у дозі 20 мг/добу не змінюється пік та крива рівня концентрації зазначених препаратів у хворих на епілепсію. Високі дози (9,6 г/добу) пірацетаму підвищували ефективність аценокумаролу у хворих на венозний тромбоз: спостерігалося значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллібрандта, в’язкості крові і плазми. Імовірність зміни фармакодинаміки пірацетаму під дією інших лікарських засобів низька, оскільки 90 % препарату виводиться у незміненому стані із сечею. Метаболічна взаємодія пірацетаму з препаратами, які метаболізуються зазначеними нижче ізоформами цитохрому Р450, малоймовірна, оскільки в експериментах in vitro встановлено, що у дозі 142, 426, 1422 мкг/мл пірацетам не змінює активності таких ізоформ цитохрому Р450, як CYP1A2, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 i 4A9/11, а у дозі понад 1422 мкг/мл дещо пригнічує активність ізоформ CYP2A6 i ЗА 4/5 (на 21 % та 11 % відповідно), однак рівень Кі цих двох CYP-ізомерів залишається достатнім.

Термін придатності.

4 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 капсул у блістері. По 3 блістери в картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.