Рибоксин инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Рибоксин в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИБОКСИН

(RIBOXIN)

 

Склад:

діюча речовина: inosine;

1 мл розчину містить інозину 20 мг;

допоміжні речовини: гексаметилентетрамін, 1 М розчин натрію гідроксиду, вода для н'єкцій.

 

Лікарська форма. Розчин для ін'єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В.

 

Клінічні характеристики.

Показання. Комплексне лікування ішемічної хвороби серця (стан після інфаркту міокарда, стенокардія), порушення ритму серця, інтоксикація препаратами серцевих глікозидів, лікування кардіоміопатій різного генезу, міокардіодистрофій (на фоні тяжких фізичних навантажень, інфекційного та ендокринного генезу), міокардитів; захворювання печінки (гепатити, цироз печінки, жирова дистрофія печінки); профілактика лейкопенії при опроміненні. Для поліпшення зорової функції при відкритокутовій глаукомі з нормалізованим внутрішньоочним тиском.

 

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до лікарського засобу. Подагра, гіперурикемія. Обмеженням до застосування Рибоксину є ниркова недостатність.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньовенно краплинно або струминно. Спочатку вводять 200 мг (10 мл 2 % розчину) 1 раз на день, надалі при добрій переносимості – до 400 мг (20 мл 2 % розчину) 1-2 рази на день. Курс лікування визначається індивідуально (у середньому 10-15 днів).

При краплинному введенні у вену 2 % розчин лікарського засобу розводять у 5 % розчині глюкози або 0,9 % розчину натрію хлориду (до 250 мл). Препарат краплино вводять повільно, зі швидкістю 40-60 крапель за 1 хвилину.

При  гострих порушеннях ритму серця можливе струминне введення у разовій дозі            200-400 мг (10-20 мл 2 % розчину).

 

Побічні реакції. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату можуть виникнути алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, висчипання, кропив’янка). Зі сторони серцево-судинної системи можливі: артеріальна гіпотензія, тахікардія. Можливі прояви різноманітних місцевих реакцій, загальна слабкість.

У поодиноких випадках при лікуванні може статися підвищення рівня сечової кислоти в крові, при тривалому лікуванні – загострення подагри.

При виникненні побічних реакцій препарат слід відмінити.

 

Передозування. Можлива індивідуальна непереносимість препарату у вигляді свербежу, гіперемії шкіри (препарат відміняють і проводять десенсибілізуючу терапію).

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Дослідження ефективності та безпеки застосування для даної групи пацієнтів не проводилось.

 

Діти. Не слід застосовувати дітям через відсутність даних щодо безпеки застосування.

 

Особливості застосування. При нирковій недостатності призначення препарату можилве лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик при застосуванні.

Під час лікування слід регулярно контролювати рівень сечової кислоти в крові.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Даних немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні Рибоксину з бета-адреноблокаторами ефект Рибоксину не зменшується. У поєднанні з серцевими глікозидами препарат може запобігати виникненню аритмій і посилювати інотропну дію. Рибоксин може посилювати ефекти гепарину, збільшуючи тривалість його дії. Можливе одночасне застосування з нітрогліцерином, ніфедипіном, фуросемідом, спіронолактоном. Несумісний в одній ємності з алкалоїдами: при взаємодії з ними відбувається відділення основи алкалоїду та утворення нерозчинних сполук. З таніном утворює осад. Несумісний з кислотами та спиртами, солями важких металів. Несумісний з вітаміном В6 (піридоксину гідрохлоридом) через дезактивацію обох сполук.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Рибоксин – анаболічний препарат, має антигіпоксичну та антиаритмічну  дію. Він є попередником АТФ, бере безпосередню участь в обміні глюкози і сприяє активізації метаболізму в умовах гіпоксії і при відсутності АТФ. Препарат активує метаболізм піровиноградної кислоти для забезпечення нормального процесу тканинного дихання і сприяє активації ксантиндегідрогенази. Рибоксин позитивно впливає на обмін речовин у міокарді, зокрема підвищує енергетичний баланс клітин, стимулює синтез нуклеотидів, підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса. Препарат нормалізує скоротливу активність міокарда та сприяє повнішому розслабленню міокарда у діастолі за рахунок здатності зв'язувати іони кальцію, що проникли до клітин під час їх збудження, активує регенерацію тканин (особливо міокарда та слизової оболонки травного каналу).

Фармакокінетика.  При внутрішньовенному введенні рибоксин швидко розподіляється у тканинах, метаболізується у печінці, де повністю утилізується в біохімічіних реакціях організму. Екскретується переважно з сечею.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

 

Несумісність. Препарат не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одному шприці або одній інфузійній системі. Використовувати тільки рекомендовані розчинники.

 

Термін придатності. 4 роки.

Умови зберігання. У захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 5 мл або по 10 мл в ампулі; по 10 ампул у коробці. По 5 мл або по 10 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. АТ «Галичфарм».

 

Місце знаходження. Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.