Сигнифор цены в аптеках

Цены на Сигнифор в аптеках:
найдено 3 предложения и 1 аптека.
Все цены и наличие Сигнифор актуальны на сегодняшний день. Купить перепарат вы сможете в любой из нижеперечисленных аптек.
Средняя цена
92940
78035.63 – 109671.71 грн
Условия пользования

Цены на аналоги Сигнифор

Октра - аналог Сигнифор Октра
228 предложений
от 135 до 758 грн
есть в наличии
Сандостатин - аналог Сигнифор Сандостатин
200 предложений
от 229 до 29000 грн
есть в наличии
Октреотид-МБ - аналог Сигнифор Октреотид-МБ
104 предложения
от 647 до 1148 грн
есть в наличии
Октрестатин - аналог Сигнифор Октрестатин
11 предложений
от 750 до 1200 грн
есть в наличии
Октреотид - аналог Сигнифор Октреотид
13 предложений
от 793 до 2970 грн
есть в наличии
Сандостатин Лар - аналог Сигнифор Сандостатин Лар
35 предложений
от 11300 до 29000 грн
есть в наличии
Соматулин Аутожель - аналог Сигнифор Соматулин Аутожель
33 предложения
от 15000 до 78401 грн
есть в наличии
Октреотид-Лонг - аналог Сигнифор Октреотид-Лонг
1 предложение
от 22461 до 22461 грн
есть в наличии
Все аналоги

Сигнифор инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

СиГНІФОР

(SIGNIFOR®)

 

Склад:

діюча речовина: pasireotide;

1 мл розчину містить 0,3, 0,6 або 0,9 мг пасиреотиду (у формі пасиреотиду диаспартату);

допоміжні речовини: маніт (Е 421), кислота винна, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Гіпофізарні, гіпоталамічні гормони та їх аналоги. Код АТС H01C B05.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування дорослих пацієнтів з хворобою Кушинга, у яких хірургічне втручання не є оптимальним або було невдалим.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини, до лактози або до будь-якої з допоміжних речовин. Тяжке порушення функції печінки (клас С за Чайлд-П’ю).

 

Спосіб застосування та дози.

Дозування

Рекомендована початкова доза Сигніфору для дорослих становить 0,6 мг у вигляді підшкірних ін’єкцій двічі на добу.

Через два місяці після початку терапії Сигніфором пацієнтів необхідно обстежити, щоб оцінити клінічну користь. Пацієнти, в яких відзначається клінічно значуще зменшення рівня вільного кортизолу сечі [ВКС], повинні продовжувати прийом Сигніфору доти, доки лікування приноситиме користь. Підвищення дози до 0,9 мг можна розглянути на основі відповіді на лікування, якщо тривале застосування дози 0,6 мг добре переносилося пацієнтом. Якщо у пацієнтів не спостерігається відповіді на терапію Сигніфором після двох місяців лікування, слід розглянути питання щодо припинення лікування.

Контроль небажаних реакцій протягом лікування може вимагати тимчасового зменшення дози Сигніфору. Рекомендується зменшення дози на 0,3 мг двічі на добу.

 

Пацієнти літнього віку (≥65 років)

Дані щодо застосування Сигніфору пацієнтам віком від 65 років обмежені, але доказів, що свідчили б про необхідність корекції дози у таких пацієнтів, немає.

Порушення функції нирок

Корекція дози у пацієнтів з порушенням функції нирок не потрібна.

Порушення функції печінки

Корекція дози у пацієнтів з легким порушенням функції печінки не потрібна (клас А за Чайлд-П’ю). Рекомендована початкова доза для пацієнтів з помірним порушенням функції печінки (клас В за Чайлд-П’ю) становить 0,3 мг двічі на добу. Максимальна рекомендована доза для цих пацієнтів становить 0,6 мг двічі на добу. Сигніфор не слід застосовувати пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки (клас С за Чайлд-П’ю).

Спосіб застосування

Сигніфор призначений для підшкірного введення за допомогою самоін’єкції. Лікар або медична сестра повинен проінструктувати пацієнтів щодо того, як підшкірно вводити Сигніфор.

Слід уникати ін’єкцій у тому ж самому місці протягом двох послідовних ін’єкцій. Не слід використовувати ділянки з ознаками запалення або подразнення. Місцями, яким надається перевага при виконанні підшкірних ін’єкцій, є верхня частина стегна та живота (за виключенням пупка або лінії талії).

Для більш детальної інформації щодо поводження з препаратом див. малюнки нижче.

Перш ніж перейти до Кроку 1, протріть обране місце ін'єкції тампоном, змоченим спиртом.

 

Крок 1:

Сигніфор, розчин для ін'єкцій, знаходиться у ампулі, яку легко відкрити. Постукайте по ампулі пальцем для того, щоб переконатися, що при відкритті у верхній частині ампули відсутня рідина.

 

Крок 2:

Відкрийте ампулу, відламавши верхню частину ампули по лінії, позначеній на шийці. Після відкриття розташуйте ампулу вертикально на чистій рівній поверхні.

 

Крок 3:

Візьміть стерильний шприц та приєднайте голку до нього. Зніміть ковпачок з голки.

 

 

Крок 4:

Введіть голку в ампулу і потягніть поршень таким чином, щоб відсмоктати увесь вміст ампули у шприц.

 

 

Крок 5:

Тримайте шприц в одній руці між двома пальцями, великий палець розташуйте на нижній частині поршня. Постукайте по шприцу пальцями, щоб зникли пухирці повітря. Переконайтеся, що немає бульбашок повітря в шприці, натискаючи на поршень до появи першої краплі на кінчику голки.

Не торкайтесь голкою будь-чого. Тепер Ви готові до введення препарату.

 

 

Крок 6:

Обережно візьміть шкіру в місці ін'єкції у складку і, тримаючи голку під кутом приблизно 45 градусів (як показано на рисунку), введіть її в місце ін'єкції.

Потягніть злегка за поршень, щоб переконатися, що кровоносні судини не були проколоті. Якщо Ви бачите кров у шприці, видаліть голку і введіть її в інше місце для ін'єкції.

 

 

Крок 7:

Зберігаючи шкірну складку, повільно натисніть на поршень донизу, поки весь розчин не буде введений. Тримайте поршень у натиснутому стані і утримуйте шприц на місці протягом 5 секунд.

 

Крок 8:

Повільно відпустіть шкірну складку і обережно витягніть голку. Надягніть ковпачок на голку.

 

 

Крок 9:

Одразу утилізуйте використаний шприц і голку в контейнер для гострих предметів або у жорсткий закритий контейнер для відходів. Невикористаний продукт або відходи повинні утилізуватися відповідно до місцевих вимог.

 

 

Побічні реакції.

Резюме профілю безпеки

Всього 201 пацієнт із хворобою Кушинга приймав Сигніфор у рамках досліджень фази ІІ і ІІІ. Профіль безпеки Сигніфору відповідає даним щодо препаратів класу аналогів соматостатину, за винятком частоти гіпокортизолізму.

Наведені нижче дані відображають прийом Сигніфору 162 пацієнтами із хворобою Кушинга в рамках дослідження фази ІІІ. Більшість (57,4 %) реакцій відповідали 1 та 2 ступеням тяжкості. Небажані реакції (НР) ступеня 3 спостерігалися у 35,8 % пацієнтів, а НР ступеня 4 – у 2,5 % пацієнтів. НР ступеня 3 та 4 найчастіше були пов’язані з гіперглікемією. Найбільш частими НР (частота ≥10 %) були діарея, нудота, біль у животі, холелітіаз, реакції у місці ін’єкції, гіперглікемія, цукровий діабет, втомлюваність та підвищення рівня глікозильованого гемоглобіну.

Побічні реакції наведено відповідно до основних класів систем органів за Медичним словником для нормативно-правової діяльності (MedDRA). У межах кожного класу систем органів НР розподілено за частотою. У межах кожної групи за частотою НР представлені у порядку зменшення серйозності. Частоту визначено наступним чином: дуже часті (≥ 1/10); часті (≥ 1/100 до 8 % на тлі протидіабетичної терапії) можуть мати підвищений ризик розвитку тяжкої гіперглікемії та супутніх ускладнень. У пацієнтів з поганим глікемічним контролем контроль діабету та моніторинг слід посилити до початку та протягом терапії пасиреотидом.

Печінкові тести

У пацієнтів, які приймали пасиреотид, зазвичай спостерігалось незначне транзиторне підвищення рівня амінотрансфераз. Також спостерігалися рідкісні випадки одночасного підвищення АЛТ вище 3 х ВМН (верхня межа норми) та білірубіну вище  2 х ВМН (верхня межа норми). Рекомендується моніторинг функції печінки до початку лікування пасиреотидом та після одного, двох, чотирьох та дванадцяти тижнів протягом лікування, що не супроводжувалось підвищенням рівня загального білірубіну в сироватці крові. Надалі моніторинг функції печінки слід виконувати за клінічними показаннями.

Пацієнтам, у яких розвинулося підвищення рівня трансаміназ, слід провести повторне визначення функції печінки для підтвердження одержаних результатів. Якщо результати підтверджені, то такі пацієнти підлягають частому моніторингу функції печінки до повернення значень до рівнів, що були до лікування. Терапію пасиреотидом слід припинити, якщо у пацієнта розвинулася жовтяниця або інші ознаки клінічно значущої дисфункції печінки, у випадку стійкого підвищення АСТ або АЛТ 5 х ВМН або вище, або АЛТ чи АСТ вище АЛТ 3 х ВМН одночасно з підвищенням білірубіну вище АЛТ 2 х ВМН. Після припинення терапії пасиреотидом слід проводити моніторинг пацієнтів до зникнення симптомів. Лікування не слід поновлювати.

Явища, пов’язані із серцево-судинною системою

Повідомлялося про випадки брадикардії при застосуванні пасиреотиду. Ретельний моніторинг рекомендується у пацієнтів з серцевими захворюваннями та/або факторами ризику брадикардії, такими як клінічно значуща брадикардія або гострий інфаркт міокарда в анамнезі, серцеві блокади високого ступеня, застійна серцева недостатність (клас III або IV за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації – NYHA), нестабільна стенокардія, стійка шлуночкова тахікардія, фібриляція шлуночків. Може виникнути потреба у корекції дози лікарських засобів, наприклад, бета-блокаторів, блокаторів кальцієвих каналів або лікарських засобів, призначених для контролю електролітного балансу.

У двох дослідженнях за участю здорових добровольців було показано, що пасиреотид подовжував інтервал QT на ЕКГ. Клінічне значення такого подовження невідоме.

У клінічному дослідженні спостерігався інтервал QTcF > 500 мсек. Ці епізоди були спорадичними та поодинокими і не мали клінічних наслідків. Епізодів тахікардії типу «пірует» не спостерігалось ні в одному з цих досліджень або у клінічних дослідженнях, що проводились в інших групах пацієнтів.

Пасиреотид слід з обережністю та з урахуванням користі/ризику застосовувати пацієнтам, які мають значний ризик розвитку подовження інтервалу QT, а саме:

- із вродженим синдромом тривалого інтервалу QT;

- з неконтрольованими або значущими серцевими захворюваннями, в тому числі з недавно перенесеним інфарктом міокарда, застійною серцевою недостатністю, нестабільною стенокардією або клінічно значущою брадикардією;

- тим, хто приймає антиаритмічні лікарські засоби або інші препарати з відомою здатністю спричиняти подовження інтервалу QT;

- з гіпокаліємією та/або гіпомагніємією.

Бажано здійснювати моніторинг щодо впливу на інтервал QTс, а також рекомендується провести ЕКГ до початку терапії Сигніфором через один тиждень після початку лікування та згодом за наявності клінічних показань. Гіпокаліємію та/або гіпомагніємію необхідно відкоригувати до прийому Сигніфору і надалі проводити відповідний періодичний моніторинг під час лікування.

Гіпокортизолізм

У пацієнтів із хворобою Кушинга лікування Сигніфором призводить до швидкого пригнічення секреції АКТГ (адренокортикотропного гормону). Швидке повне або майже повне пригнічення АКТГ може призводити до зниження рівня циркулюючого кортизолу та, ймовірно, до транзиторного гіпокортизолізму / гіпоадреналізму.

Таким чином, необхідно проводити моніторинг та інструктувати пацієнтів стосовно проявів та симптомів, асоційованих з гіпокортизолізмом (наприклад, слабкість, втомлюваність, анорексія, нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, гіперкаліємія, гіпонатріємія, гіпоглікемія). У випадках підтвердженого гіпокортизолізму може виникнути потреба у тимчасовій замісній терапії із застосуванням екзогенних стероїдів (глюкокортикоїдів) та/або зменшенні дози чи перерві у терапії Сигніфором.

Жовчний міхур та пов’язані явища

Холелітіаз є встановленою небажаною реакцією, що асоціюється з тривалим застосуванням аналогів соматостатину, та про яку часто повідомлялось у клінічних дослідженнях пасиреотиду. Тому рекомендується ультразвукове обстеження жовчного міхура до та з 6- і 12-місячним інтервалами під час терапії Сигніфором. Наявність жовчних каменів у пацієнтів, які приймають Сигніфор, перебігає переважно асимптоматично; камені з клінічними проявами слід лікувати відповідно до стандартів клінічної практики.

Гормони гіпофіза

Оскільки фармакологічна дія пасиреотиду імітує дію соматостатину, не можна виключати ймовірність інгібіції гіпофізарних гормонів, інших, ніж АКТГ. Таким чином, необхідно здійснювати моніторинг функції гіпофіза (наприклад, рівня ТТГ/вільного Т4, гормону росту/інсуліноподібного фактора росту 1) до та періодично під час терапії Сигніфором відповідно до клінічних стандартів.

Вміст натрію

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію на дозу, отже, препарат вважається вільним від натрію.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Пасиреотид не впливає або незначною мірою впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами. Пацієнтам слід порадити бути обережними при керуванні транспортними засобами або роботі з механізмами, якщо вони відчувають втому або головний біль протягом лікування Сигніфором.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Очікувана фармакокінетична взаємодія, що зумовлює вплив на пасиреотид

У дослідженнях in vitro показано, що пасиреотид є субстратом Р-глікопротеїну. Тому існує можливість, що потужні інгібітори Р-глікопротеїну, наприклад кетоконазол, циклоспорин, верапаміл, кларитроміцин, підвищують концентрацію пасиреотиду, але клінічне значення цього можливого ефекту невідоме.

Вплив інгібітору Р-глікопротеїну на фармакокінетику підшкірно введеного пасиреотиду був випробуваний у дослідженні взаємодії сумісного введення верапамілу у здорових добровольців. Ніяких змін у рівні або ступені наявності пасиреотиду не спостерігалося.

Очікувана фармакокінетична взаємодія, що зумовлює вплив на інші лікарські засоби

Пасиреотид може знижувати відносну біодоступність циклоспорину. При одночасному застосуванні пасиреотиду та циклоспорину може вимагатись корекція дози циклоспорину з метою підтримання терапевтичної концентрації.

Очікувані фармакодинамічні взаємодії

Лікарські засоби, що пролонгують інтервал QT

Пасиреотид слід застосовувати з обережністю пацієнтам, які одночасно приймають лікарські засоби, що пролонгують інтервал QT, такими як антиаритмічні засоби класу Іа (наприклад хінідин, прокаїнамід, дизопірамід), антиаритмічні засоби класу ІІІ (наприклад аміодарон, дронедарон, соталол, дофетилід, ібутилід), деякі антибактеріальні засоби (внутрішньовенний еритроміцин, ін’єкції пентамідину, кларитроміцин, моксифлоксацин), деякі антипсихотичні засоби (наприклад хлорпромазин, тіоридазин, флуфеназин, пімозид, галоперидол, тіаприд, амісульприд, сертиндол, метадон), деякі антигістамінні засоби (наприклад терфенадин, астемізол, мізоластин), антималярійні засоби (наприклад хлорохін, галофантрин, люмефантрин), деякі антигрибкові засоби (кетоконазол, за виключенням шампуню).

Лікарські засоби, що спричиняють брадикардію

Клінічний моніторинг серцевого ритму, особливо на початку лікування, рекомендується пацієнтам, які одержують пасиреотид одночасно з лікарськими засобами, що спричиняють брадикардію, такими як бета-блокатори (наприклад метопролол, картеолол, пропранолол, соталол), антихолінергічні засоби (наприклад іпратропіум бромід, оксибутинін), деякі блокатори кальцієвих каналів (наприклад верапаміл, дилтіазем, бепридил), антиаритмічні засоби.

Інсулін та протидіабетичні лікарські засоби

Корекція дози (зниження або підвищення) інсуліну та протидіабетичних лікарських засобів (наприклад метформіну, ліраглутиду, вілдагліптину, натеглініду) може вимагатися при одночасному застосуванні з пасиреотидом.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Пасиреотид – циклогексапептид, ін’єкційний аналог соматостатину. Подібно до природних пептидних гормонів соматостатину-14 та соматостатину-28 (також відомих як фактор, що гальмує виділення соматотропіну [SRIF]) та інших аналогів соматостатину, пасиреотид реалізує свою фармакологічну дію шляхом зв’язування з рецепторами соматостатину. Відомі п’ять підтипів людських рецепторів соматостатину: hsst1, 2, 3, 4 та 5. За нормальних фізіологічних умов ці підтипи рецепторів експресуються в різних тканинах. Аналоги соматостатину з різною потужністю зв’язуються з рецепторами hsst (див. таблицю). Пасиреотид з високою афінністю зв’язується з чотирма із п’яти рецепторів hsst.

Таблиця

Афінність зв’язування соматостатину (SRIF-14), пасиреотиду, октреотиду та ланреотиду з п’ятьма людськими підтипами рецепторів sst (hsst1-5)

Препарат

hsst1

hsst2

hsst3

hsst4

hsst5

Соматостатин

(SRIF-14)

0,93+0,12

0,15+0,02

0,56+0,17

1,5+0,4

0,29+0,04

Пасиреотид

9,3±0,1

1,0±0,1

1,5±0,3

>1000

0,16±0,01

Октреотид

280±80

0,38±0,08

7,1±1,4

>1000

6,3±1,0

Лантреотид

180±20

0,54±0,08

14±9

230±40

17+5

Результати представлені у вигляді середнього значення+середнє значення стандартної похибки (ССП) IC50, вираженого в нмоль/л.

Фармакодинамічні ефекти

Рецептори соматостатину експресуються у багатьох тканинах, особливо у нейроендокринних пухлинах, при яких спостерігається надмірна секреція гормонів, в тому числі АКТГ при хворобі Кушинга.

In vitro дослідження показали, що кортикотропні пухлинні клітини, взяті у пацієнтів з хворобою Кушинга, демонструють виражену експресію hsst5, тоді як рецептори інших підтипів або не експресуються, або експресуються незначною мірою. Пасиреотид зв’язує і активує чотири з п’яти hsst, особливо hsst5, у кортикотропних                    АКТГ-продукуючих аденомах, призводячи до інгібіції секреції АКТГ.

Фармакокінетика.

Всмоктування

У здорових добровольців пасиреотид швидко всмоктувався, досягаючи максимальної плазмової концентрації Cmax протягом 0,25-0,5 години. Cmax та AUC були приблизно пропорційними дозі після одноразового та багаторазового введення препарату.

Досліджень з метою оцінки біодоступності пасиреотиду у людей не проводилось.

Розподіл

У здорових добровольців пасиреотид широко розподілявся з великим видимим об’ємом розподілу (Vz/F > 100 літрів). Розподіл між клітинами крові та плазмою не залежить від концентрації і показує, що пасиреотид локалізується переважно у плазмі крові (91 %). Зв’язування з білками плазми є помірним (88 %) і не залежить від концентрації.

На основі даних досліджень in vitro пасиреотид є субстратом ефлюксного транспортера Р-глікопротеїна. На основі даних досліджень in vitro пасиреотид не є субстратом ефлюксного транспортера BCRP (протеїн, резистентний до терапії раку молочної залози) та інфлюксних транспортерів ОСТ1 (транспортер органічних катіонів 1), ОАТР (поліпептид, транспортуючий органічні аніони) 1В1, 1В3 або 2В1. Пасиреотид також не є інгібітором ОАТР1, 1В1 або 1В3.

Біотрансформація

Пасиреотид є високостабільним у метаболічному відношенні. Дані досліджень in vitro свідчать, що пасиреотид не є субстратом, інгібітором або індуктором будь-яких основних ферментів CYP450. У здорових добровольців пасиреотид переважно знаходять у незміненому вигляді у плазмі крові, сечі та калі.

Виведення

Пасиреотид виводиться переважно шляхом печінкового кліренсу (біліарна екскреція) з незначною участю ниркового шляху виведення. У дослідженні ADME (всмоктування, розподіл, метаболізм, виведення) у людей 55,9±6,63 % радіоактивної дози відновлювалось протягом перших 10 днів після введення, включаючи 48,3±8,16 % радіоактивності у калі та 7,63±2,03 % у сечі.

Пасиреотид демонструє низький кліренс (CL/F ~9 літрів/годину) у здорових добровольців  та ~3,8 літрів/годину у пацієнтів із хворобою Кушинга. На основі коефіцієнта кумуляції AUC розрахований ефективний період напіввиведення T1/2eff у здорових добровольців був приблизно 12 годин.

Лінійність та залежність від часу

У пацієнтів із хворобою Кушинга пасиреотид демонструє лінійну та незалежну від часу фармакокінетику в діапазоні доз від 0,3 мг до 1,2 мг 2 рази на добу. Популяційний фармакокінетичний аналіз припускає, що 90 % рівноважний стан у пацієнтів з хворобою Кушинга на основі Cmax та AUC досягається через 1,5 та 15 днів відповідно.

Пацієнти з порушенням функції нирок

Клінічних досліджень за участю пацієнтів з порушенням функції нирок не проводилось. Однак у людей нирковий кліренс відіграє мінімальну роль у виведенні пасиреотиду. Немає підстав очікувати, що помірне порушення функції нирок матиме істотний вплив на рівень циркулюючого пасиреотиду, але не можна виключити, що системна експозиція підвищуватиметься при тяжкому порушенні функції нирок.

Пацієнти з порушенням функції печінки

У клінічному дослідженні за участю пацієнтів з порушенням функції печінки (класи А, В та С за Чайлд-П’ю) статистично значущу відмінність було виявлено у пацієнтів з помірним та тяжким порушенням функції печінки (клас В та С за Чайлд-П’ю). У пацієнтів з помірним та тяжким порушенням функції печінки AUCinf зростала на 60 % та 79 %, Cmax  – на 67 % та      69 %, а CL/F знижувався на 37 % та 44 % відповідно.

Пацієнти літнього віку (≥65 років)

Встановлено, що вік був коваріатою в популяційному фармакокінетичному аналізі в пацієнтів із хворобою Кушинга. Зі збільшенням віку спостерігалось зменшення загального кліренсу та зростання фармакокінетичної експозиції. При дослідженні вікового діапазону 18-73 роки очікується, що площа під кривою у стані рівноваги для одного дозового інтервалу 12 годин (AUCss) коливається з 86 % до 111 % від такої для типового пацієнта віком 41 рік. Така зміна є помірною і розглядається як така, що має мінімальне значення з огляду на широкий віковий діапазон, в рамках якого спостерігався ефект.

Дані щодо пацієнтів із хворобою Кушинга віком від 65 років є обмеженими, але не свідчать про жодні клінічно значущі відмінності щодо безпеки та ефективності порівняно з молодшими пацієнтами.

Демографічні характеристики

Популяційний фармакокінетичний аналіз Сигніфору свідчить, що расова належність та стать не впливають на фармакокінетичні показники препарату.

Встановлено, що маса тіла була коваріатою у популяційному фармакокінетичному аналізі ву пацієнтів із хворобою Кушинга. Прогнозується, що для діапазону 60-100 кг зменшення AUCss зі збільшенням ваги становитиме приблизно 27 %, що оцінюється як помірне і має мінімальне клінічне значення.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

 

Несумісність.

Не змішувати з будь-якими іншими лікарськими засобами.

 

Термін придатності.

2 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 1 мл розчину для ін’єкцій у ампулі. По 6 ампул у картонній коробці.

По 5 або 10 коробок у пачці з картону.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник.

Новартіс Фарма Штейн АГ, Швейцарія.

Novartis Pharma Stein AG, Switzerland.

 

Місцезнаходження.

Шаффхаусерштрассе, 4332 Штейн, Швейцарія.

Schaffhauserstrasse, 4332 Stein, Switzerland.