Тамифлю цены в аптеках

Тамифлю Цены на Тамифлю в аптеках:
найдено 221 предложение и 191 аптека.
Все цены и наличие Тамифлю актуальны на сегодняшний день. Купить перепарат вы сможете в любой из нижеперечисленных аптек.
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Тамифлю в ближайшей аптеке
Средняя цена
540
351.36 – 1919.66 грн
Условия пользования

Цены на аналоги Тамифлю

Реленца - аналог Тамифлю Реленца
7 предложений
от 405 до 2707 грн
есть в наличии
Реленза - аналог Тамифлю Реленза
1 предложение
от 1210 до 1210 грн
есть в наличии
Все аналоги

Тамифлю инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ТАМІФЛЮ

(TAMIFLU®)

 

Склад:

діюча речовина: озельтамівір;

1 капсула 30 мг містить: озельтамівіру 30 мг у формі озельтамівіру фосфату 39,4 мг;

1 капсула 45 мг містить: озельтамівіру 45 мг у формі озельтамівіру фосфату 59,1 мг;

1 капсула 75 мг містить: озельтамівіру 75 мг у формі озельтамівіру фосфату 98,5 мг.

допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, повідон К 30, натрію кроскармелоза, тальк, натрію стеарилфумарат;

оболонка:

капсули по 30 мг: желатин, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171);

капсули по 45 мг: желатин, заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171);

капсули по 75 мг: желатин, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171), друкарська фарба.

 

Лікарська форма. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група.

Противірусні засоби для системного застосування. Противірусні засоби прямої дії. Інгібітори нейрамінідази. Озельтамівір. Код АТС J05A H02.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування грипу

Для дорослих та дітей віком від 1 року, у яких наявні симптоми грипу, під час циркуляції вірусу грипу. Ефективність була продемонстрована, коли лікування було розпочато протягом 2 днів після появи симптомів. Дане показання базується на клінічних дослідженнях грипу з переважним розповсюдженням грипу типу А.

Лікарю, який проводить лікування, слід враховувати патогенність циркулюючого штаму та загальний стан пацієнта, щоб упевнитись у потенційній користі від застосування препарату у дитини.

Профілактика грипу

-         профілактика грипу у дорослих та дітей віком від 1 року після контакту з особою з клінічно діагностованим грипом під час циркуляції вірусу грипу;

–        відповідне застосування Таміфлю з метою профілактики грипу необхідно визначати в кожному конкретному випадку, враховуючи обставини та зважаючи на групу пацієнтів, якій потрібен захист. У виняткових ситуаціях (наприклад, у разі розбіжностей між циркулюючим вірусом грипу та вірусом грипу, проти якого проводилася вакцинація, та під час пандемії) сезонна профілактика може проводитись у осіб віком від 1 року.

 

Застосування Таміфлю не замінює вакцинацію проти грипу.

Застосування противірусних засобів для лікування та профілактики грипу має базуватися на офіційних рекомендаціях. Рішення про застосування озельтамівіру для лікування та профілактики слід приймати з урахуванням характеристик циркулюючих вірусів грипу, доступної інформації щодо чутливості вірусів грипу до лікарських засобів у кожному сезоні, впливу захворювання у різних географічних регіонах та групи пацієнтів.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до озельтамівіру фосфату або до будь-якого компонента препарату. Дитячий вік до 1 року.

 

Спосіб застосування та дози.

Дозу 75 мг можна призначати:

– як 1 капсулу 75 мг чи

– 1 капсулу 30 мг плюс 1 капсулу 45 мг.

Капсули застосовують перорально. Дорослі, підлітки або діти (1 рік та старше), які не можуть проковтнути капсулу, можуть отримувати відповідні дози препарату Таміфлю у вигляді суспензії.

Дорослі та підлітки віком від 13 років.

Лікування. Рекомендований режим дозування Таміфлю – по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу перорально протягом 5 днів дорослим та підліткам (13-17 років) з масою тіла більше 40 кг.

Лікування потрібно розпочинати у перший або другий день появи симптомів грипу.

Профілактика після контакту. Рекомендована доза Таміфлю для профілактики грипу після контакту з хворим на грип – по 75 мг 1 раз на добу перорально протягом 10 днів дорослим та підліткам (13-17 років) з масою тіла більше 40 кг. Прийом препарату слід розпочинати не пізніше ніж у перші 2 дні після контакту.

Профілактика під час сезонної епідемії грипу. Рекомендована доза для профілактики під час сезонної епідемії грипу – по 75 мг 1 раз на добу протягом 6 тижнів.

Діти віком від 1 до 12 років.

Лікування.

Рекомендована доза Таміфлю залежно від маси тіла дітям віком від 1 року

Таблиця 1

 

Маса тіла

Рекомендована доза протягом 5 днів

10-15 кг

30 мг 2 рази на добу

> 15 кг до 23 кг

45 мг 2 рази на добу

> 23 кг до 40 кг

60 мг 2 рази на добу

> 40 кг

75 мг 2 рази на добу

Лікування потрібно розпочинати якомога швидше, у перший або на другий день появи симптомів грипу.

Профілактика після контакту.

Рекомендована доза Таміфлю для профілактики після контакту з хворим на грип

Таблиця 2

Маса тіла

Рекомендована доза протягом 10 днів

10-15 кг

30 мг 1 раз на добу

> 15 кг до 23 кг

45 мг 1 раз на добу

> 23 кг до 40 кг

60 мг 1 раз на добу

> 40 кг

75 мг 1 раз на добу

 

Профілактика під час сезонної епідемії грипу. Профілактика під час сезонної епідемії грипу у дітей віком до 12 років не досліджувалася.

 

Дозування в особливих випадках

Пацієнти з порушенням функції нирок

Лікування грипу. Корекція дози Таміфлю необхідна дорослим та підліткам (13-17 років) з помірною або тяжкою нирковою недостатністю (див. Табл. 3).

Таблиця 3

Кліренс креатиніну

Рекомендована доза для лікування

> 60 мл/хв

75 мг 2 рази на добу

від > 30 до 60 мл/хв

30 мг 2 рази на добу

від > 10 до 30 мл/хв

30 мг 1 раз на добу

≤ 10 мл/хв

не рекомендується (дані відсутні)

пацієнти, які перебувають на гемодіалізі

30 мг після кожного сеансу гемодіалізу

пацієнти, які перебувають на перитонеальному діалізі*

 30 мг одноразово

 

 

*Дані, отримані в результаті досліджень у хворих, які знаходяться на постійному амбулаторному перитонеальному діалізу (ПАПД); кліренс озельтамівіру карбоксилату, як очікується, буде вище при використанні автоматизованого постійного циклічного перитонеального діалізу  (ПЦПД). Режим лікування може змінюватись з ПЦПД на ПАПД, якщо нефролог визнає це за необхідне.

 

Профілактика грипу. Корекція дози Таміфлю необхідна дорослим та підліткам (13-17 років) з помірною або тяжкою нирковою недостатністю (див. Табл. 4).

Таблиця 4

Кліренс креатиніну

Рекомендована доза для профілактики

> 60 мл/хв

75 мг 1 раз на добу

від > 30 до 60 мл/хв

30 мг 1 раз на добу

від > 10 до 30 мл/хв

30 мг через день

 

≤ 10 мл/хв

не рекомендується (дані відсутні)

пацієнти, які перебувають на гемодіалізі

30 мг після кожного другого сеансу гемодіалізу

пацієнти, які перебувають на перитонеальному діалізі*

 30 мг 1 раз на тиждень

 

*Дані, отримані в результаті досліджень у хворих, які знаходяться на постійному амбулаторному перитонеальному діалізу (ПАПД); кліренс озельтамівіру карбоксилату, як очікується, буде вище при використанні автоматизованого постійного циклічного перитонеального діалізу (ПЦПД). Режим лікування може змінюватись з ПЦПД на ПАПД, якщо нефролог визнає це за необхідне.

 

Недостатньо даних для надання рекомендацій з дозування дітям віком до 12 років з порушенням функції нирок.

Пацієнти з порушенням функції печінки

Немає необхідності коригувати дозу для лікування або профілактики хворим із порушенням функції печінки. Безпека і фармакокінетика озельтамівіру у дітей із порушенням функції печінки не вивчалися.

Пацієнти літнього віку

Немає потреби коригувати дозу, за винятком наявності порушення функції нирок помірного або тяжкого ступеня.

Пацієнти з імунодефіцитом

Рекомендується сезонна профілактика грипу протягом 12 тижнів у пацієнтів з імунодефіцитом (див. розділи «Особливості застосування», «Побічні реакції» та «Фармакодинаміка»).

 

Побічні реакції.

У цілому профіль безпеки Таміфлю базується на даних лікування грипу у 6049 дорослих/підлітків та 1473 дітей, які отримували Таміфлю або плацебо, та на даних профілактики грипу у 3990 дорослих/підлітків та 253 дітей, які отримували Таміфлю або плацебо у клінічних дослідженнях. Крім того, 475 пацієнтів з імунодефіцитом (включаючи 18 дітей, 10 – у групі препарату Таміфлю, 8 – у групі пацебо) отримували Таміфлю або плацебо для профілактики грипу.

У дорослих/підлітків при прийомі Таміфлю для лікування грипу найчастішими небажаними явищами були нудота і блювання, для профілактики грипу – нудота. Вони мали транзиторний характер і виникали, як правило, у перший-другий день лікування та зникали через 1-2 дні. У дітей найчастішим небажаним явищем було блювання. У більшості випадків побічні реакції не призводили до відміни препарату.

Під час постмаркетингового застосування озельтамівіру рідко повідомілялося про наступні серйозні побічні реакції: анафілактичні та анафілактоїдні реакції, порушення з боку печінки (блискавичний гепатит, порушення функції печінки та жовтяниця), ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз, шлунково-кишкова кровотеча та нейропсихічні розлади (стосовно нейропсихічних розладів див. розділ «Особливості застосування).

Для опису частоти побічних реакцій використовувались наступні категорії: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100,

Лікування та профілактика грипу у дорослих та підлітків

Найчастіші побічні реакції, які були зареєстровані у дослідженнях Таміфлю з лікування та профілактики грипу у дорослих та підлітків та в післяреєстраційному періоді при застосуванні рекомендованої дози (75 мг 2 рази на добу протягом 5 днів для лікування та 75 мг 1 раз на добу протягом до 6 тижнів для профілактики), наводяться нижче.

Профіль безпеки, повідомлений у осіб, які отримували Таміфлю для профілактики (75 мг 1 раз на добу протягом до 6 тижнів), був подібним до такого, що спостерігався у дослідженнях лікування, незважаючи на більшу тривалість досліджень з метою профілактики:

інфекції та інвазії: поширені – бронхіт, простий герпес, інфекції верхніх дихальних шляхів, назофарингіт, синусит;

з боку крові та лімфатичної системи: рідко поширені – тромбоцитопенія;

– з боку імунної системи: непоширені – реакція гіперчутливості; рідко поширені – анафілактичні та анафілактоїдні реакції;

психічні розлади: рідко поширені – ажитація, патологічна поведінка, тривожність, сплутаність свідомості, марення, делірій, галюцинації, нічні кошмари, самотравмування;

неврологічні розлади: дуже поширені – головний біль; поширені – безсоння; непоширені – порушення свідомості, судоми;

з боку органів зору: рідко поширені – порушення зору;

з боку серця: непоширені – серцеві аритмії;

з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: поширені – кашель, ринорея, біль у горлі;

– з боку травного тракту: дуже поширені – нудота; поширені – блювання, біль у животі (в тому числі у верхніх відділах), диспепсія;

з боку гепатобіліарної системи: непоширені – підвищення рівня печінкових ферментів; рідко поширені – блискавичний гепатит, печінкова недостатність, гепатит;

з боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – дерматит, висипання, екзема, кропив’янка; рідко поширені – ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз;

загальні розлади: поширені – запаморочення (включаючи вертиго), слабкість, біль, гіпертермія, біль у кінцівках.

Лікування та профілактика грипу у дітей

Загалом 1473 дитини (включаючи здорових дітей віком 1-12 років та дітей з астмою віком 6-12 років) взяли участь у клінічних дослідженнях озельтамівіру для лікування грипу. Серед них 851 дитина отримувала лікування суспензією озельтамівіру. Загалом 158 дітей отримували рекомендовану дозу Таміфлю 1 раз на день у дослідженнях профілактики після експозиції препарату у домашніх умовах (n = 99), у 6-тижневих дослідженнях сезонної профілактики (n = 49) та у 12-тижневих дослідженнях сезонної профілактики серед дітей з імунодефіцитом (n = 10).

Найчастіші побічні реакції, які були зареєстровані у дослідженнях Таміфлю з лікування та профілактики грипу у дітей (при застосуванні дозування на основі віку – від 30 мг до 75 мг 1 раз на добу):

інфекції та інвазії: поширені – середній отит;

з боку нервової системи: поширені – головний біль;

з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: дуже поширені – кашель, закладеність носа; поширені – ринорея;

– з боку травного тракту: дуже поширені – блювання; поширені – нудота, біль у животі (в тому числі у верхніх відділах), диспепсія;

 – з боку органів зору: поширені – кон’юнктивіт (включаючи почервоніння очей, виділення з очей та біль);

з боку органів слуху та вестибулярного апарату: поширені – біль у вухах; непоширені – порушення з боку барабанної перетинки;

з боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – дерматит (включаючи алергічний та атопічний дерматит).

Опис окремих побічних реакцій

Психічні та неврологічні розлади

Грип може бути пов’язаним з психоневрологічними порушеннями, що проявлялися галюцинаціями, делірієм та неадекватною поведінкою, в деяких випадках з летальними наслідками. Вказані явища можуть спостерігатись як прояв енцефаліту чи енцефалопатії, але можуть виникати без очевидного тяжкого захворювання.

У хворих на грип при застосуванні Таміфлю також були зафіксовані випадки судом і делірію (включаючи зміну рівня свідомості, сплутаність свідомості, неадекватну поведінку, марення, галюцинації, ажитацію, тривогу, нічні кошмари), які у поодиноких випадках призводили до випадкового самопошкодження чи летальних наслідків. Вказані явища були зафіксовані в основному у дітей та підлітків і часто мали раптовий початок та швидке завершення. Невідомо, чи пов’язані психоневрологічні порушення із застосуванням Таміфлю, оскільки психоневрологічні розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат.

Гепатобіліарні порушення

У пацієнтів із грипоподібним захворюванням спостерігалися розлади гепатобіліарної системи, включаючи випадки гепатиту та підвищення рівня печінкових ферментів. Вказані випадки включали летальний фульмінантний гепатит/печінкову недостатність.

Додаткова інформація про окремі групи пацієнтів.

Пацієнти літнього віку та пацієнти з хронічними захворюваннями серця та дихальної системи

Досліджувана популяція для лікування грипу включала здорових дорослих/підлітків і пацієнтів з факторами ризику (пацієнти з підвищеним ризиком розвитку ускладнень, пов’язаних з грипом, наприклад пацієнти літнього віку та пацієнти з хронічними захворюваннями серця або дихальної системи). Загалом профіль безпеки у підлітків та дорослих з хронічними захворюваннями серця та/або захворюваннями дихальної системи був якісно порівнянним з таким у здорових добровольців.

Хворі з імунодефіцитом

У 12-тижневому дослідженні профілактики у 475 осіб із ослабленим імунітетом, в тому числі у 18 дітей віком 1-12 років, профіль безпеки у 238 пацієнтів, які отримували озельтамівір, був порівнянним з таким, що спостерігався у клінічних дослідженнях застосування Таміфлю для профілактики.

Діти з бронхіальною астмою

Загалом профіль побічних реакцій у дітей з бронхіальною астмою був якісно порівнянним з таким у здорових відносно інших захворювань дітей.

 

Передозування.

Повідомлення про передозування препарату Таміфлю були одержані під час клінічних досліджень та протягом постмаркетингового застосування препарату. У більшості повідомлених випадків передозування про побічні реакції не повідомлялося.

Побічні реакції, що повідомлялися при передозуванні, були за характером та видами подібними до тих, що спостерігалися при застосуванні терапевтичних доз Таміфлю (див. розділ «Побічні реакції»).

Специфічного антидоту не існує.

Діти

Про передозування повідомлялося частіше у дітей, ніж у дорослих та підлітків. Слід виявляти обережність при застосуванні препарату Таміфлю дітям.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Контрольовані клінічні дослідження з вивчення застосування озельтамівіру вагітним не проводились. Існують обмежені дані, отримані у післяреєстраційному періоді та в ході ретроспективного спостереження. Отримані дані та результати досліджень у тварин свідчать про відсутність прямого чи опосередкованого шкідливого впливу щодо перебігу вагітності, розвитку ембріону/плоду та постнатального розвитку. Вагітні жінки можуть застосовувати Таміфлю з урахуванням наявної інформації з безпеки, патогенності циркулюючого штаму вірусу грипу та стану вагітної жінки.

У лактуючих тварин озельтамівір та активний метаболіт проникають у грудне молоко.

Існує обмежена інформація щодо годування груддю жінками, які приймають озельтамівір, та щодо екскреції озельтамівіру у грудне молоко людини. Обмежені дані демонструють, що озельтамівір та його активний метаболіт були виявлені у грудному молоці, однак їх рівні були низькими, що може призвести до отримання субтерапевтичної дози немовлям. Враховуючи ці дані, а також патогенність циркулюючого штаму вірусу грипу та стан жінки, яка годує груддю, може бути розглянуто питання про призначення озельтамівіру після оцінки співвідношення користь/ризик.

На основі доклінічних даних докази про вплив Таміфлю на фертильність чоловіків або жінок відсутні.

 

Діти.

Наявна інформація з безпеки застосування Таміфлю для лікування грипу у дітей віком від 1 року, отримана у ході проспективних та ретроспективних досліджень спостереження, та дані епідеміологічної бази даних та післяреєстраційного застосування свідчать, що профіль безпеки у дітей віком від 1 року порівнянний зі встановленим профілем безпеки у дорослих.

 

 

Особливості застосування.

Озельтамівір ефективний тільки проти захворювань, спричинених вірусами грипу. Даних щодо ефективності Таміфлю при будь-яких захворюваннях, спричинених іншими збудниками, крім вірусів грипу, немає.

Застосування Таміфлю не замінює вакцинацію проти грипу. Застосування Таміфлю не повинно впливати на обстеження осіб стосовно щорічної вакцинації проти грипу. Захист проти грипу триває лише під час прийому Таміфлю. Таміфлю слід застосовувати для лікування та профілактики грипу лише при наявності надійних епідеміологічних даних, які свідчать про циркуляцію вірусу. Продемонстровано, що чутливість циркулюючих штамів вірусу грипу до Таміфлю має високу варіабельність, тому лікар повинен враховувати найсвіжішу інформацію щодо чутливості до озельтамівіру циркулюючих на даний час вірусів перед прийняттям рішення про застосування Таміфлю.

Тяжкі супутні стани

Немає інформації щодо безпеки та ефективності озельтамівіру у пацієнтів з тяжкими чи нестабільними захворюваннями з неминучим ризиком госпіталізації.

Пацієнти з імунодефіцитом

Безпека та ефективність озельтамівіру для лікування та профілактики грипу у пацієнтів з ослабленим імунітетом не встановлені.

Захворювання серця/дихальної системи

Ефективність озельтамівіру для лікування осіб з хронічними захворюваннями серця і/чи захворюваннями дихальної системи не встановлена. У таких пацієнтів різниця у частоті ускладнень між групами лікування та плацебо не спостерігалася.

Тяжка ниркова недостатність

Корекція дози Таміфлю при застосуванні для лікування та профілактики рекомендується дорослим та підліткам (13-17 років) з тяжкою нирковою недостатністю. Недостатньо клінічних даних у дітей віком від 1 року з нирковою недостатністю для рекомендацій з дозування.

Нейропсихічні розлади

У хворих на грип (переважно у дітей та підлітків) при застосуванні Таміфлю були зафіксовані випадки нейропсихічних розладів. психоневрологічні розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат. Пацієнтів слід ретельно спостерігати для виявлення змін поведінки, а користь та ризик продовження лікування слід оцінювати з обережністю для кожного пацієнта (див. розділ «Побічні реакції»).

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармакокінетичні властивості озельтамівіру, такі як слабке зв’язування з білками та метаболізм, який не залежить від систем CYP450 і глюкуронідази, свідчать, що клінічно значуща взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

При одночасному прийомі озельтамівіру і пробенециду для пацієнтів з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна.

Одночасне призначення пробенециду, який є потужним інгібітором аніонного шляху ниркової канальцевої секреції, призводить до збільшення експозиції активного метаболіту озельтамівіру приблизно вдвічі.

Озельтамівір не виявляє кінетичної взаємодії з амоксициліном, елімінація якого відбувається тим же шляхом, що й озельтамівіру, що свідчить про слабку взаємодію з озельтамівіром даним шляхом.

Клінічно важлива взаємодія з іншими лікарськими засобами, яка включає конкуренцію за ниркову канальцеву секрецію, малоймовірна у зв’язку з відомими межами безпеки більшості з цих засобів, характеристиками елімінації активних метаболітів (клубочкова фільтрація та аніонна канальцева секреція) і об’ємом екскреції за допомогою даних шляхів. Однак слід виявляти обережність при призначенні озельтамівіру пацієнтам, які приймають лікарські засоби з аналогічним шляхом екскреції та вузьким терапевтичним діапазоном (наприклад хлорпропамід, метотрексат, фенілбутазон).

Фармакокінетичні взаємодії між озельтамівіром та його активним метаболітом при одночасному призначенні з парацетамолом, ацетилсаліциловою кислотою, циметидином та антацидними засобами (гідроксид магнію і гідроксид алюмінію, кальцію карбонат), римантадин або варфарин (у пацієнтів, які знаходяться на стабільних дозах варфарину та не хворіють на грип) не виявлені.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Озельтамівіру фосфат є пропрепаратом, його активний метаболіт (озельтамівіру карбоксилат) вибірково інгібує нейрамінідазу вірусів грипу − фермент, що каталізує процес вивільнення новоутворених вірусних частинок з інфікованих клітин, їх проникнення у неінфіковані клітини та подальше поширення вірусу в організмі.

Озельтамівіру карбоксилат інгібує нейрамінідазу вірусів грипу типів А та В in vitro. Озельтамівіру фосфат пригнічує реплікацію вірусу та його патогенність in vitro. Озельтамівір при пероральному застосуванні пригнічує реплікацію вірусів грипу типів А та В та його патогенність на моделях грипозної інфекції у тварин in vivo при антивірусній експозиції, що досягалася у людини при застосуванні дози 75 мг двічі на добу.

Антивірусна активність озельтамівіру була підтверджена по відношенню до вірусів грипу типів А та В в експериментальних дослідженнях у здорових добровольців.

Значення ІС50 озельтамівіру для ферменту нейрамінідази клінічних ізолятів вірусів грипу А коливалися від 0,1 нМоль до 1,3 нМоль, а для вірусів грипу В становили 2,6 нМоль. В даних опублікованих досліджень відзначалися вищі значення ІС50 для вірусів грипу В, з медіаною 8,5 нМоль.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Після перорального прийому озельтамівір фосфат легко всмоктується у травному тракті і значною мірою перетворюється на активний метаболіт (озельтамівіру карбоксилат) під дією печінкових естераз. Не менше 75 % прийнятої внутрішньо дози потрапляє у системний кровообіг у вигляді активного метаболіту, менше 5 % – у вигляді вихідного препарату. Плазмові концентрації як про-препарату, так і активного метаболіту пропорційні дозі і не залежать від прийому їжі.

Розподіл

У людини середній об’єм розподілу активного метаболіту у рівноважному стані – приблизно 23 л, об’єм, еквівалентний об’єму позаклітинної рідини організму. Оскільки активність нейрамінідази є позаклітинною, озельтамівіру карбоксилат досягає всіх основних місць локалізації грипозної інфекції.

Зв’язування активного метаболіту з білками плазми людини низьке (приблизно 3 %).

Метаболізм

Озельтамівіру фосфат значною мірою перетворюється на активний метаболіт під дією естераз, що знаходяться переважно в печінці. Ні озельтамівіру фосфат, ні активний метаболіт не є субстратами або інгібіторами ізоферментів системи цитохрому Р450 у дослідженнях in vitro. Жодних кон’югатів фази 2 для обох сполук виявлено in vivo не було.

Виведення

Озельтамівір, що всмоктався, виводиться головним чином (> 90 %) шляхом перетворення на активний метаболіт, який не піддається подальшій трансформації та виводиться із сечею. У більшості пацієнтів максимальні концентрації активного метаболіту у плазмі знижуються з періодом напіввиведення 6-10 годин. Активна субстанція повністю виводиться нирками. Нирковий кліренс (18,8 л/год) перевищує швидкість клубочкової фільтрації (7,5 л/год), що вказує на те, що препарат виводиться ще й шляхом канальцевої секреції. З калом виводиться менше 20 % прийнятого внутрішньо радіоактивно позначеного препарату.

Фармакокінетика в особливих групах.

Хворі з ураженням нирок

Прийом озельтамівіру фосфату 100 мг 2 рази на добу протягом 5 днів пацієнтами із різним ступенем ниркової недостатності продемонстрував, що експозиція озельтамівіру карбоксилату є зворотно пропорційною зниженню функції нирок. Для дозування див. розділ «Спосіб застосування та дози».

Хворі з ураженням печінки

In vitro дослідження дійшли висновку, що не очікується ні значного збільшення експозиції озельтамівіру, ні значного зниження експозиції активного метаболіту озельтамівіру у пацієнтів з порушенням функції (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Хворі літнього віку

У хворих літнього віку (65-78 років) експозиція активного метаболіту в рівноважному стані на

25-35 % вища, ніж у молодших пацієнтів (

Діти ≥ 1 року

Фармакокінетику Таміфлю вивчали у дітей віком від 1 до 16 років у фармакокінетичному дослідженні з одноразовим прийомом препарату. Фармакокінетика Таміфлю при багаторазовому прийомі препарату вивчалась у невеликої кількості дітей у клінічному дослідженні ефективності. У дітей молодшого віку виведення про-препаратів та активного метаболіту відбувалося швидше, ніж у дорослих, що призводило до більш низької експозиції, вираженої у мг/кг дози. Прийом препарату у дозі 2 мг/кг дає таку ж експозицію озельтамівіру карбоксилату, яка досягається у дорослих після одноразового прийому 75 мг препарату (що еквівалентно приблизно 1 мг/кг). Фармакокінетика озельтамівіру у дітей і підлітків віком від 12 років така ж сама, як і у дорослих.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули 30 мг № 4: корпус світло-жовтого кольору, ковпачок світло-жовтого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом «ROCHE» на корпусі і «30 mg» – на ковпачку;

капсули 45 мг № 4: корпус сірого кольору, ковпачок сірого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом «ROCHE» на корпусі і «45 mg» – на ковпачку;

капсули 75 мг № 2: корпус сірого, ковпачок світло-жовтого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом «ROCHE» на корпусі і «75 mg» – на ковпачку.

 

Термін придатності.

7 років.

 

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 25 ºС.

 

Упаковка.

10 капсул по 30 мг або 45 мг, або 75 мг у блістері в картонній коробці.

 

Категорія відпуску.

За рецептом.

 

 

Виробник.

 

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Грензахерштрассе 124, СН-4070 Базель, Швейцарія

 

 

Дата останнього перегляду.