Тетурам цены в аптеках

Тетурам Цены на Тетурам в аптеках:
найдено 262 предложения и 246 аптек.
Все цены и наличие Тетурам актуальны на сегодняшний день. Купить перепарат вы сможете в любой из нижеперечисленных аптек.
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Тетурам в ближайшей аптеке
Средняя цена
73
10.25 – 350 грн
Условия пользования

Цены на аналоги Тетурам

Эспераль - аналог Тетурам Эспераль
203 предложения
от 71 до 182 грн
есть в наличии
Антабус - аналог Тетурам Антабус
3 предложения
от 800 до 1450 грн
есть в наличии
Медихронал - аналог Тетурам Медихронал
301 предложение
от 33 до 1025 грн
есть в наличии
Медихронал-Дарница - аналог Тетурам Медихронал-Дарница
328 предложений
от 34 до 1106 грн
есть в наличии
Алкодез IC - аналог Тетурам Алкодез IC
247 предложений
от 47 до 111 грн
есть в наличии
Биотредин - аналог Тетурам Биотредин
3 предложения
от 159 до 200 грн
есть в наличии
Ливерия - аналог Тетурам Ливерия
159 предложений
от 176 до 267 грн
есть в наличии
Ливерия IC - аналог Тетурам Ливерия IC
127 предложений
от 188 до 267 грн
есть в наличии
Колме - аналог Тетурам Колме
94 предложения
от 233 до 4000 грн
есть в наличии
Антаксон - аналог Тетурам Антаксон
2 предложения
от 1150 до 1205 грн
есть в наличии
Лидевин - аналог Тетурам Лидевин
1 предложение
от 1280 до 1280 грн
есть в наличии
Селинкро - аналог Тетурам Селинкро
2 предложения
от 3922 до 12326 грн
есть в наличии
Вивитрол - аналог Тетурам Вивитрол
15 предложений
от 10168 до 11000 грн
есть в наличии
Все аналоги

Тетурам инструкция

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ТЕТУРАМ
(TETURAM)


Склад:
діюча речовина: дисульфірам;
1 таблетка містить дисульфіраму (у перерахунку на 100 % і суху речовину) – 150 мг;
допоміжні речовини: повідон, макрогол 6000, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.
Засоби, що застосовуються при алкогольній залежності. Код АТС N07B B01.

Клінічні характеристики.
Показання.
Хронічний алкоголізм (профілактика рецидивів під час лікування).

Протипоказання.
· Підвищена чутливість до дисульфіраму або до будь-якого компонента препарату;
· серцево-судинні розлади;
· цукровий діабет;
· психоневрологічні розлади;
· епілепсія та епілептиформні синдроми (за винятком алкогольної епілепсії);
· тяжка дихальна недостатність;
· тяжка печінкова та/або ниркова недостатність;
· вживання напоїв або застосування лікарських засобів, що містять алкоголь, менш ніж за 24 години до прийому дисульфіраму.

Спосіб застосування та дози.
Рекомендується лікування розпочинати після утримання від вживання алкоголю принаймні протягом 24 годин у спеціалізованій установі лікарями з досвідом його застосування.
Препарат призначений для перорального прийому. Застосовують дорослим вранці, під час сніданку, у дозах 150-450 мг на добу 7-10 днів.
Через 7-10 днів від початку лікування проводять першу дисульфірам-алкогольну пробу: після прийому препарату вранці у дозі 450-750 мг пацієнт випиває 20-30 мл 40 % розчину спирту етилового або горілки, або іншого відповідного алкогольного напою. При слабкій реакції дозу алкоголю при проведенні наступних проб підвищують на 10-20 мл, максимальна доза – 100-120 мл.
Повторні проби здійснюють в умовах стаціонару через 1-2 дні, в амбулаторних умовах – через 3-5 днів.
Тривалість курсу лікування встановлює лікар індивідуально.

Побічні реакції.
Нервова система: периферичні нейропатії, неврити, у тому числі неврит зорового нерва, поліневрити, зазвичай нижніх кінцівок, нервово-психічні розлади, погіршення/втрата пам’яті, сплутаність свідомості, дезорієнтація, головний біль, відчуття підвищеної втомлюваності, астенія, сонливість. Інколи можуть розвиватись енцефалопатія, судоми/епілептиформні напади, кататонія.
Психотичні реакції зазвичай виникали на тлі високого дозування, застосування з метронідазолом або ізоніазідом (потенціювання токсичності), у пацієнтів з синдромом відміни алкоголю.
Травний тракт: металічний або часниковий присмак у роті, неприємний запах з рота (галітоз), неприємний запах у пацієнтів з колостомою, втрата апетиту, гастралгія, нудота, блювання, діарея. Зазвичай виникають протягом перших двох тижнів, зникають спонтанно з продовженням терапії або зі зменшенням дози.
Гепатобіліарна система: часто − підвищення рівня трансаміназ, рідко − жовтяниця, гепатит (у т.ч. холестатичний, фульмінантний). Деякі випадки гепатиту виникали у пацієнтів з нікелевою екземою. Повідомлялося про випадки печінкової недостатності, іноді з летальним наслідком. Застосування дисульфіраму слід негайно припинити при погіршенні функції печінки.
Шкіра та підшкірні тканини: алергічні дерматити, свербіж, шкірні висипання, в тому числі акнеподібні, макулопапульозні. У пацієнтів із сенсибілізацією до дисульфіду тетраметилтіураму, присутньому в гумових виробах, можлива перехресна чутливість до дисульфіраму.
Статева система: в поодиноких випадках – зниження лібідо, потенції.
Побічні реакції, пов’язані з поєднанням дисульфіраму та алкоголю (дисульфірам-алкогольні реакції).
Можуть виникати до двох тижнів після припинення прийому дисульфіраму: інтенсивний рум’янець на обличчі, еритема, припливи, відчуття пульсації в голові та шиї, головний біль, запаморочення, нудота, блювання, пітливість, спрага, відчуття нездужання, біль у грудях, відчуття серцебиття, диспное, гіпервентиляція, тахікардія, артеріальна гіпотензія.
В окремих більш тяжких випадках − аритмії, напади стенокардії, синкопе, ціаноз губ, нігтів, серцево-судинна недостатність, інфаркт міокарда, геморагічний інсульт, набряк мозку, пригнічення дихання, сплутаність свідомості, судоми/епілептиформні напади, втрата свідомості, летальний наслідок.

Передозування.
Симптоми: посилення проявів побічної дії препарату, можливі екстрапірамідні симптоми, сплутаність свідомості, енцефалопатія. У тяжких випадках − кома, серцево-судинна недостатність, неврологічні ускладнення.
Лікування: симптоматичне.
В результаті передозування дисульфірам у комбінації з алкоголем може спричинити кому або синдром сплутаності свідомості, серцево-судинну недостатність, інколи з неврологічними ускладненнями. Лікування симптоматичне.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
У період вагітності застосування препарату протипоказане. Перед початком лікування необхідно повністю виключити можливість вагітності, під час лікування – застосовувати надійні методи контрацепції.
За необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.


Діти.
Препарат протипоказаний дітям.

Особливості застосування.
Застосування препарату можливе лише в умовах спеціалізованої установи (стаціонару, медичного центру, поліклініки тощо), де є кваліфікований персонал з досвідом роботи з препаратом.
Застосування дисульфіраму може супроводжуватися вираженими побічними ефектами, тому вдаватися до нього слід тільки при недоступності або неефективності альтернативних методів лікування.
Лікування дисульфірамом проводиться під наглядом лікаря після ретельного обстеження пацієнта (включаючи лабораторні дослідження) та за відсутності у нього протипоказань до терапії. Пацієнту слід обов’язково роз’яснити суть терапії та заборонити вживати алкоголь у період лікування.
Препарат ніколи не можна призначати пацієнтам без їхнього відома та пацієнтам у стані алкогольного сп’яніння.
Перед застосуванням препарату необхідно повністю ліквідувати абстинентні явища, провести курс дезинтоксикаційної, загальнозміцнювальної, симптоматичної терапії. Бажано провести раціональну психотерапію.
За 1-3 дні до введення препарату рекомендовано повністю відмінити прийом снодійних препаратів, транквілізаторів, антидепресантів і нейролептиків.
Функціональні проби печінки, в тому числі визначення рівня трансаміназ у сироватці крові, слід проводити до початку лікування дисульфірамом та в подальшому через однакові інтервали часу, особливо протягом перших 3 місяців лікування.
Підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові, що в три рази перевищують верхню межу норми, вимагають негайного припинення лікування без наступного поновлення. Слід здійснювати ретельний нагляд за пацієнтами до нормалізації показників функціональних проб печінки.
З обрежністю слід застосовувати пацієнтам з нікелевим дерматитом через підвищений ризик виникнення гепатиту.
Оскільки є повідомлення про поодинокі випадки швидкоплинного гепатиту, у разі виникнення астенії, анорексії, нудоти, блювання, абдомінального болю або жовтяниці, потемніння сечі необхідно припинити прийом препарату та провести обстеження пацієнта, включаючи визначення лабораторних показників функції печінки.
Пацієнтів необхідно попередити, що під час лікування слід утримуватись від застосування алкоголю, парфюмерно-косметичних засобів, лаків, фарб, розчинників на спиртовій основі, а також лікарських засобів, харчових продуктів, що містять етанол. Пацієнта необхідно попередити про ризик розвитку дисульфірамових реакцій різного ступеня тяжкості, в поодиноких випадках − фатальних, у разі одночасного застосування препарату та алкогольних напоїв, навіть у незначній кількості, та при порушенні режиму тверезості до 2 тижнів після закінчення лікування (детально − в розділі «Побічні реакції»).
Дисульфірам слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушенням функції нирок, з гіпотиреоїдизмом через можливість розвитку випадкової дисульфірамової реакції.
Дисульфірамова реакція розвивається протягом 10 хвилин після вживання алкогольвмісних продуктів і може тривати 30 хвилин і більше.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Доки не буде з'ясована індивідуальна реакція пацієнта на препарат, слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, враховуючи, що під час лікування можуть спостерігатися порушення зору, сплутаність свідомості, сонливість.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Нерекомендовані комбінації Тетураму:
· з алкоголем − розвиток дисульфірамової реакції. Необхідно уникати алкогольних напоїв або лікарських засобів, харчових продуктів, парфюмерно-косметичних засобів, що містять спирт;
· з ізоніазидом – можливі гострі порушення поведінки та координації рухів;
· з нітроімідазолами (метронідазол, орнідазол, секнідазол, тинідазол, омепразол) – можливі гострий токсичний психоз (біла гарячка), порушення свідомості, кататонії;
· з гідантоїнами (фенітоїном) – можливе істотне та швидке підвищення рівня гідантоїнів, у т.ч. фенітоїну в плазмі крові (внаслідок пригнічення метаболізму) з токсичними проявами;
· з гепатотоксичними препаратами – ймовірність токсичного ураження печінки.
Комбінації, що вимагають застосування з обережністю:
· з варфарином та іншими пероральними антикоагулянтами − можливе підвищення плазмових концентрацій антикоагулянтів та подовження протромбінового часу (небезпека кровотеч). Слід контролювати рівень протромбіну та коригувати дози антикоагулянтів у процесі лікування та ще протягом 8 днів після відміни дисульфіраму;
· з теофіліном – можливе зниження метаболізму та підвищення концентрації теофіліну в плазмі крові. Дозу теофіліну слід зкоригувати;
· з бензодіазепінами –можливе потенціювання седативного ефекту, побічних реакцій з боку ЦНС через інгібування окисного метаболізму бензодіазепінів (особливо хлордіазепоксиду та діазепаму). Під впливом діазепаму можливе зменшення інтенсивності реакції дисульфірам-алкоголь. Потенційно можливе посилення токсичності темазепаму. Дозування бензодіазепінів слід коригувати;
· з барбітуратами, морфіном, пентидином – посилюються терапевтичний ефект та побічні реакції вказаних речовин внаслідок підвищення їх концентрацій в плазмі крові, розвиваються токсичні реакції;
· з буспіроном − потенційно можливе виникнення психічних розладів (манії);
· з трициклічними антидепресантами (дезипрамін, імипрамін, амітриптилін) – можливе посилення непереносимості алкоголю, розвиток гострого органічного мозкового синдрому;
· з похідними фенотиазину (в т.ч. перфеназин, хлорпромазин), інгібіторами МАО − ризик розвитку серйозних побічних реакцій (в т.ч. психотичних реакцій, посилення артеріальної гіпотензії), пов'язаних з лікарською взаємодією.
· з хлорзоксазоном − підвищується ризик розвитку його побічних реакцій з боку ЦНС;
· з кокаїном − підвищується ризик кардіоваскулярних побічних реакцій кокаїну;
· з кофеїном − зниження загального плазмового кліренсу та збільшення періоду напіввиведення кофеїну, можливо, в результаті інгібування його печінкового метаболізму. Клінічне значення не встановлено, але слід контролювати застосування кофеїнвмісних препаратів та продуктів.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Тетурам – специфічний засіб для лікування хронічного алкоголізму. Дія дисульфіраму обумовлена здатністю порушувати метаболізм алкоголю. В організмі дисульфірам перетворюється на N,N-діетилдитіокарбамінову кислоту та інші метаболіти, що блокують іони металів, та сульфгідрильні групи ферментів, які беруть участь у знешкодженні алкоголю. Етанол в організмі піддається окисним перетворенням через фазу ацетальдегіду та оцтової кислоти. Блокуючи ферментну біотрансформацію алкоголю алкогольдегідрогеназою, дисульфірам сприяє накопиченню ацетальдегіду в крові після прийому алкоголю з розвитком характерних токсичних ефектів (нудота, блювання, гіперемія шкіри, відчуття жару обличчя та верхньої частини тулуба, біль у грудях, утруднення дихання, шум у голові, відчуття серцебиття, запаморочення, відчуття страху, озноб, зниження артеріального тиску). Призначення алкоголю на фоні дії дисульфіраму дозволяє виробити стійкий негативний умовний рефлекс на смак та запах алкоголю та при тривалому лікуванні досягти часткової або повної непереносимості алкоголю.
Фармакокінетика. Після прийому усередину швидко, але не повністю (70-90 %) абсорбується в травному тракті. Тривалість дії становить 48 годин. Дисульфірам швидко метаболізується шляхом відновлення в діетилдитіокарбамат, який виділяється у вигляді кон’югатів, або в діетиламін та сірковуглець (від 4 до 53 %). Сірковуглець виділяється через легені.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого зі злегка жовтувато-зеленуватим відтінком кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею зі скошеними краями (фаскою) і рискою.

Термін придатності. 4 роки.

Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.
По 10 таблеток у блістері, по 1 або 5 блістерів у пачці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.
Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Місцезнаходження.
Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.