Траватан аналоги и цены

Всего найдено 79 аналогов Траватан
Все аналоги Траватан подобраны по международной системе классификации лекарственных средств АТС (анатомо-терапевтическо-химическая классификация).
Действующие вещества: Травопрост
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Траватан в ближайшей аптеке
Средняя цена
439
236 – 642 грн

Классификация лекарственного препарата Траватан

Аналоги по составу

У нижеперечисленных аналагов Траватан совпадают коды ATC. Аналоги подобраны по химической структуре лекарственного препарата и являются наиболее подходящими заменителями. Одинаковый состав, показания к применению, могут отличаться дозы действующих веществ.
Состав: травопрост
  • 96 предложений по цене от 159.00 до 272.00 грн
  • 14 предложений по цене от 259.00 до 263.00 грн
  • 89 предложений по цене от 199.00 до 244.00 грн

Аналоги по показанию и способу применения

Аналоги совпадают по коду ATC 4-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показанию и способу применения.

Аналоги по коду ATC 3-го уровня

Аналоги совпадают по коду ATC 3-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показания и способу применения.
Все аналоги Траватан представлены исключительно в ознакомительных целях и не являются поводом для самостоятельного принятия решения о замене препарата. Перед употреблением препарата проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с инструкцией по применению.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

IНСТРУКЦIЯ
для медичного застосування препарату
ТРАВАТАН®
(TRAVATAN®)Склад:
діюча речовина: 1 мл розчину містить 40 мкг травопросту;
допоміжні речовини: поліквад, олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована, кислота борна, маніт (E 421), натрію хлорид, пропіленгліколь, натрію гідроксид та/або кислота хлористоводнева концентрована (для регулювання рН), вода очищена.

Лікарська форма.
Краплі очні.

Фармакотерапевтична група.
Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів. Код АТС S01Е Е04.

Клінічні характеристики.
Показання.
Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з очною гіпертензією або відкритокутовою глаукомою.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.

Спосіб застосування та дози.
Для офтальмологічного застосування.
Застосування для лікування дорослих, включаючи пацієнтів літнього віку
По 1 краплі Траватану® в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при введенні дози ввечері.
Після закапування рекомендується нососльозова оклюзія або легке закриття повіки. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів, введених в око, що може зменшити ймовірність виникнення системних побічних ефектів.
Якщо застосовується більше одного офтальмологічного засобу для місцевого застосування, інтервал між їхнім застосуванням має становити не менше 5 хвилин (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).Якщо дозу пропущено, лікування необхідно продовжити з наступної запланованої дози. Добова доза не повинна перевищувати однієї краплі в уражене око(очі) 1 раз на добу.
Якщо відбувається заміна іншого офтальмологічного антиглаукомного засобу на Траватан®, застосування іншого препарату слід припинити і наступного дня розпочати застосування Траватану®.
Застосування при порушеннях функції печінки та нирок
Застосування Траватану® було досліджено у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від слабких до серйозних) (кліренс креатиніну нижчий за 14 мл/хв). Немає необхідності у коригуванні дози таким пацієнтам.
Пацієнта слід попередити, що необхідно розірвати верхню захисну упаковку флакона-крапельниці безпосередньо перед першим застосуванням. Щоб попередити контамінацію кінчика крапельниці та розчину, необхідно бути обережним та не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці.

Побічні реакції.
При проведенні клінічних досліджень, до яких було залучено більш ніж 4400 пацієнтів, Траватан® (з бензалконію хлоридом як консервантом) вводили 1 раз на добу як монотерапію або як допоміжний засіб одночасно з тимололом 0,5 %. У ході жодного з проведених клінічних досліджень не було повідомлень про будь-які серйозні офтальмологічні або системні побічні ефекти, пов’язані із застосуванням Траватану®. Побічним ефектом, пов’язаним із застосуванням Траватану® (з бензалконію хлоридом як консервантом) як монотерапії, про який найчастіше надходили повідомлення, була гіперемія (22 %), включаючи гіперемію ока, кон’юнктиви або склери. Гіперемія була слабко вираженою у 83,6 % пацієнтів, у яких вона виникла. Майже всі пацієнти (98 %), у яких виникла гіперемія, не припинили лікування після виникнення цього побічного ефекту. Протягом 3-ї фази клінічних досліджень тривалістю від 6 до 12 місяців гіперемія з часом зменшувалася. Під час довготривалого (5 років) постмаркетингового клінічного дослідження із залученням 502 пацієнтів Траватан® застосовували 1 раз на добу. Про будь-які серйозні офтальмологічні або системні побічні ефекти, пов’язані із застосуванням Траватану®, у ході клінічного дослідження не повідомлялося. Побічним ефектом, пов’язаним із застосуванням Траватану®, про який найчастіше повідомлялося, була гіперпігментація райдужної оболонки (29,5 %) (див. розділ «Особливості застосування»). Про гіперемію ока, яку оцінили як пов’язану із застосуванням Траватану®, повідомлялося з частотою 10 %, з яких у 2 % випадків пацієнти з гіперемією були вимушені припинити участь у дослідженні через виникнення цього побічного ефекту.
Нижченаведені побічні ефекти були оцінені як пов’язані із застосуванням Траватану® (з бензалконію хлоридом як консервантом) як монотерапії та класифіковані відповідно до таких умов: дуже часті (≥1/10), часті (>1/100, <1/10), нечасті (>1/1000, ≤1/100), поодинокі (>1/10000, ≤1/1000) та рідкісні (≤1/10000). У кожній групі побічні ефекти представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

ТРАВАТАН® (з бензалконію хлоридом як консервантом)

Класи систем органівЧастотаПобічні ефекти
Інфекції та інвазії
НечастіHerpes simplex, герпетичний кератит (keratitis herpetic)
Порушення з боку імунної системиНечастіГіперчутливість, підвищена чутливість до лікарського засобу, сезонна алергія
Порушення з боку нервової системи та органів чуттяЧастіГоловний біль

Нечасті

Дисгевзія, запаморочення, порушення поля зору
Офтальмологічні порушенняДуже частіГіперемія кон’юнктиви, гіперемія ока, гіперпігментація райдужної оболонки ока


Часті


Точковий кератит, преципітати у передній камері ока, опалесценція у передній камері ока, біль в оці, світлобоязнь, виділення з ока, відчуття дискомфорту в оці, подразнення ока,аномальна чутливість очей, відчуття стороннього тіла в оці, зниження гостроти зору, затуманення зору, сухість ока, свербіж ока, підвищена сльозотеча, еритема повік, набряк повік, свербіж повік, ріст вій, знебарвлення вій
НечастіМакулодистрофія, ерозія рогівки, іридоцикліт, ірит, увеїт, кератит, запалення у передній камері ока, запалення ока, припухлість очей, забарвлення рогівки, фотопсія, блефарит, набряк кон’юнктиви, дефект епітелію рогівки, виникнення ореолу навколо джерела світла, пігментація рогівки, алергічний кон’юнктивіт, кон’юнктивальні порушення, кон’юнктивіт, кон’юнктивальні фолікули, гіпестезія ока, мейбомеїт, ектропіон, сухий кератокон’юнктивіт, синдром сухого ока, синдром пігментної дисперсії, пігментація передньої камери, мідріаз, катаракта, очна алергія, біль у повіках, темні кола під очима, порушення з боку повік, утворення лусочок по краях повік, гіперемія склери, астенопія
Порушення з боку серцяНечастіНерегулярність серцевого ритму, прискорене серцебиття, зниження частоти серцевих скорочень
Порушення з боку судинної системиНечастіЗниження артеріального тиску, підвищення артеріального тиску, артеріальна гіпотензія або гіпертензія
Порушення з боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушенняНечастіДиспное, бронхіальна астма, порушення дихання, біль у глотці, кашель, дисфонія, закладеність носа, подразнення горла
Порушення з боку травного трактуНечастіРеактивація пептичної виразки, розлади травного тракту, запор
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканинЧастіГіперпігментація шкіри (навколо ока)


Нечасті


Алергічний дерматит, набряк періорбітальної ділянки, контактний дерматит, еритема, висипання, зміни кольору волосся, аномальна зміна структури волосся, гіпертрихоз, мадароз
Порушення з боку м’язово-скелетної системи, сполучної тканини, кістокНечастіМ’язово-скелетний біль

Порушення загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення

Нечасті

Астенія, нездужання


У 2 клінічні дослідження, які здійснювалися при розробці Траватану® (з поліквадом як консервантом), тривалістю 3 місяці, було залучено 201 пацієнта. Про будь-які серйозні офтальмологічні або системні побічні ефекти, пов’язані з препаратом, не повідомлялося у ході жодного з цих досліджень. Побічним ефектом, пов’язаним із застосуванням Траватану® (з поліквадом як консервантом), про який повідомлялося найчастіше, була гіперемія (18,9 %), включаючи гіперемію ока або кон’юнктиви. Один пацієнт (0,5 %) був вимушений припинити участь у дослідженні через виникнення гіперемії ока.
Нижченаведені побічні ефекти були оцінені як пов’язані із застосуванням Траватану® (при застосуванні монотерапії препаратом Траватан® з поліквадом як консервантом) і класифіковані відповідно до таких умов: дуже часті (≥1/10), часті (>1/100, <1/10), нечасті (>1/1000, ≤1/100), поодинокі (>1/10000, ≤1/1000) та рідкісні (≤1/10000). У кожній групі побічні ефекти представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.

ТРАВАТАН® (з поліквадом як консервантом)

Класи систем органівЧастотаПобічний ефект
Порушення з боку нервової системиНечастіГоловний біль
Офтальмологічні порушенняДуже частіГіперемія ока
ЧастіТочковий кератит, біль в оці, світлобоязнь, подразнення ока, відчуття стороннього тіла в оці, сухість ока, свербіж ока, гіперемія кон’юнктиви
НечастіЗниження гостроти зору, підвищена сльозотеча, свербіж повік, еритема повік, утворення лусочок по краях повік
Порушення з боку травного трактуНечастіСухість у роті
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканинЧастіГіперпігментація шкіри, знебарвлення шкіри


Нижченаведені побічні реакції, про які не було повідомлень під час проведення клінічних досліджень застосування Траватану® як монотерапії, були отримані у постмаркетинговий період.
Офтальмологічні ефекти: макулярний набряк (див. розділ «Особливості застосування»).
Системні ефекти: брадикардія, тахікардія, посилення бронхіальної астми, запаморочення, шум у вухах, підвищення рівня ПСА (простат-специфічний антиген), аномальний ріст волосся.

Передозування.
Не було повідомлень про будь-які випадки передозування. Місцеве передозування навряд чи призведе до виникнення токсичного ефекту або буде пов’язане з ним. При місцевому передозуванні препаратом Траватан® слід промити око (очі) теплою водою. У разі випадкового проковтування препарату проводять симптоматичну та підтримуючу терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітність
Травопрост чинить шкідливу фармакологічну дію на вагітних та/або плід/новонароджену дитину.
Траватан® не слід застосовувати у період вагітності без крайньої необхідності.
Жінки репродуктивного віку/контрацепція
Траватан® не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, якщо вони не користуються контрацептивними засобами (див. розділ «Фармакологічні властивості»).
Годування груддю
Невідомо, чи проникає травопрост з очних крапель у грудне молоко. Дослідження на тваринах показали, що травопрост і його метаболіти здатні проникати у грудне молоко, тому застосовувати Траватан® у період годування груддю не рекомендується.

Діти.
Ефективність та безпека застосування Траватану® пацієнтам до 18 років не були встановлені, тому його призначення пацієнтам даної групи не рекомендується до одержання відповідних даних.

Особливості застосування.
Траватан® може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення числа меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнтів потрібно проінформувати про можливість необоротної зміни кольору очей. Лікування одного ока може спричинити необоротну гетерохромію. Наслідки довготривалого впливу на меланоцити на сьогодні невідомі. Зміна кольору райдужної оболонки відбувається повільно і може бути непомітною протягом місяців або навіть років. Зміна кольору ока, перш за все, була відзначена у пацієнтів зі змішаним кольором райдужної оболонки, тобто блакитно-карим, сіро-карим, жовто-карим і зелено-карим; однак це явище спостерігалося також і у пацієнтів із карими очима. Як правило, коричнева пігментація навколо зіниці концентрично розповсюджується до периферії райдужної оболонки ураженого ока, однак уся райдужна оболонка або її частини можуть набути більш інтенсивного коричневого кольору. Після припинення лікування подальшого збільшення коричневого пігменту в райдужній оболонці не спостерігалося.
У ході контрольованих клінічних досліджень повідомлялося про потемніння шкіри повік та/або періорбітальної ділянки у зв'язку із застосуванням Траватану® у 0,4 % пацієнтів.
Траватан® може поступово змінювати структуру вій ока (очей), в яке застосовується; при проведенні клінічних досліджень такі зміни спостерігалися приблизно у половини пацієнтів та включали в себе збільшення довжини, товщини, пігментації та/або кількості вій. Механізм зміни структури вій та віддалені наслідки цієї дії на сьогодні невідомі.
Як було продемонстровано у ході досліджень, що проводилися на мавпах, Траватан® спричиняє незначне розширення очної щілини. Однак цей ефект не спостерігався при проведенні клінічних досліджень та розглядається як видоспецифічний.

Немає досвіду застосування Траватану® при запальних захворюваннях ока, при неоваскулярній глаукомі, закритокутовій глаукомі, вузькокутовій або вродженій глаукомі, і є лише обмежений досвід застосування при захворюваннях очей, спричинених порушеннями функцій щитовидної залози, при відкритокутовій глаукомі у пацієнтів з псевдофакією, при пігментній або псевдоексфоліативній глаукомі.
Рекомендується з обережністю призначати Траватан® хворим з афакією, псевдофакією та з розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами або для лікування пацієнтів з відомими факторами ризику розвитку цистоїдного макулярного набряку.
Слід уникати контакту Траватану® зі шкірою, оскільки дослідження на кролях показали трансдермальну абсорбцію травопросту.
Траватан® містить пропіленгліколь, що може спричинити подразнення шкіри.
Траватан® містить олію рицинову поліетоксильовану гідрогенізовану, яка може призвести до виникнення шкірних реакцій.
Слід з обережністю призначати Траватан® пацієнтам з відомими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.
Простагландини та їх аналоги є біологічно активним матеріалом, що може абсорбуватися через шкіру. Тому вагітні або жінки, які мають намір завагітніти, повинні дотримуватися відповідних застережних заходів, щоб запобігти безпосередньому впливу вмісту флакона. При випадковому потраплянні значної кількості вмісту флакона на шкіру, необхідно негайно ретельно очистити уражену ділянку.
Пацієнтів слід проінформувати про необхідність знімати контактні лінзи, перш ніж закапувати Траватан®, і про те, що необхідно зачекати 15 хвилин після закапування та лише тоді знову одягнути контактні лінзи.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Як і при застосуванні будь-яких очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші візуальні розлади можуть вплинути на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає одразу після закапування, пацієнт повинен зачекати, поки зір не проясниться, перед тим як керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Будь-яких досліджень щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилося.
Дослідження специфічної взаємодії in vitro проводилися із застосуванням Траватану® та препаратів, що містять тіомерсал. Жодних доказів преципітації не спостерігалося.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Травопрост, аналог F2a простагландину, є його повним селективним агоністом, що має високий ступінь спорідненості з FP-рецепторами простагландину, він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини розпочинається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більш ніж 24 годин.
Клінічні дослідження із застосуванням Траватану® (з поліквадом як консервантом) у пацієнтів з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією, які застосовували препарат 1 раз на добу ввечері, продемонстрували зниження внутрішньоочного тиску на 8-9 мм рт.ст. (приблизно 33 %) від початкового показника 24-26 мм рт. ст. Дані щодо застосування

Траватану® в комбінації з тимололом 0,5 % і обмежені дані щодо застосування у комбінації з бримонідином 0,2 % були отримані при проведенні клінічних досліджень, які продемонстрували додаткову дію Траватану® при його застосуванні з цими антиглаукомними препаратами. Клінічних даних стосовно його супутнього застосування з іншими офтальмологічними гіпотензивними лікарськими засобами немає.
Травопрост значно збільшував приплив крові до очного нерва у кролів після 7 днів місцевого застосування в око (1,4 мкг 1 раз на добу).
Траватан® з консервантом поліквадом призводив до виникнення мінімально токсичного впливу на поверхню ока на культурах клітин рогівки людини та після місцевого очного застосування у кролів порівняно з очними краплями, що мають бензалконію хлорид як консервант.
Доклінічні дані щодо безпеки
У ході досліджень офтальмологічної токсичності на мавпах введення травопросту в дозі 0,45 мкг 2 рази на добу спричиняло збільшення очної щілини. Місцеве застосування травопросту в праве око мавп у концентраціях до 0,012 % 2 рази на добу протягом 1 року не призвело до виникнення системної токсичності.
Дослідження токсичного впливу на репродуктивну функцію були проведені на щурах, мишах і кролях при системному способі введення. Результати стосуються активності агоністу FP-рецепторів у матці, пов’язаної із ранньою смертністю ембріона, втратою плода після імплантації, токсичністю для плода. У вагітних щурів системне введення травопросту в дозах, що у 200 разів перевищували терапевтичну дозу, у період органогенезу спричинило збільшення числа вад розвитку. Низькі рівні радіоактивності вимірювалися в амніотичній рідині і тканинах плода вагітних самок щурів, яким вводили 3Н-травопрост. У ході досліджень репродуктивної функції та розвитку плода виявлено збільшення ризику втрати плода з високим відсотком випадків у самок щурів та мишей (180 пг/мл і 30 пг/мл у плазмі крові відповідно) при дозах, що у 1,2-6 разів перевищували терапевтичну (до 25 пг/мл).
Фармакокінетика.
Травопрост належить до ефірних проліків. Він абсорбується через рогівку, де ізопропіловий ефір гідролізується до активної вільної кислоти. Дослідження на кролях показали, що пікові концентрації 20 нг/мл вільної кислоти у внутрішньоочній рідині досягаються через 1-2 години після місцевого введення Траватану®. Концентрації лікарської речовини у внутрішньоочній рідині знижуються з періодом напіввиведення приблизно до 1,5 години.
Після закапування Траватану® в око здоровим добровольцям виявлено низький системний вплив активної вільної кислоти. Через 10-30 хвилин після введення дози спостерігалися пікові концентрації вільної активної кислоти у плазмі крові на рівні 25 пг/мл або менше. Таким чином, рівні речовини у плазмі крові швидко знижуються протягом 1 години після введення до рівня, нижчого за межу кількісного визначення 10 пг/мл. Через низькі концентрації у плазмі крові і швидке виведення після місцевого застосування період напіввиведення вільної активної кислоти у людини не визначався.
Метаболізм є основним шляхом виведення як травопросту, так і активної вільної кислоти. Шляхи системного метаболізму паралельні шляхам метаболізму ендогенного простагландину F2a, які характеризуються відновленням подвійного зв'язку 13-14, окисленням 15-гідроксильної групи і b-окиснювальним розщепленням верхнього бічного ланцюга.
Вільна кислота травопросту та його метаболіти головним чином виводяться нирками. Дія Траватану® досліджувалась у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від слабких до серйозних) (кліренс креатиніну нижчий за 14 мл/хв). Коригувати дозу таким пацієнтам немає необхідності.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до слабко-жовтого.

Термін придатності. 2 роки.
Термін зберігання після першого відкриття флакона – 4 тижні.

Умови зберігання.
Спеціальні умови зберігання препарату не передбачені.

Упаковка.
По 2,5 мл у поліпропіленовому овальному флаконі-крапельниці. Кожен флакон запакований у проміжну упаковку і вкладений у картонну коробку, яка містить 1 або 3 флакони. Не всі види упаковок можуть бути представлені на ринку.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.
Алкон-Куврьор/Alcon-Couvreur.

Місцезнаходження.
Рійксвег 14, B-2870 Пуурс, Бельгія/Rijksweg 14, B-2870 Puurs, Belgium.