Цитофлавин аналоги и цены

Всего найдено 32 аналога Цитофлавин
Все аналоги Цитофлавин подобраны по международной системе классификации лекарственных средств АТС (анатомо-терапевтическо-химическая классификация).
Действующие вещества: Laquinimod
Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Цитофлавин в ближайшей аптеке
Средняя цена
590
120 – 1060 грн

Классификация лекарственного препарата Цитофлавин

Аналоги по составу

У нижеперечисленных аналагов Цитофлавин совпадают коды ATC. Аналоги подобраны по химической структуре лекарственного препарата и являются наиболее подходящими заменителями. Одинаковый состав, показания к применению, могут отличаться дозы действующих веществ.
Состав: инозин, никотинамид, рибофлавин, янтарная кислота
  • 775 предложений по цене от 92.00 до 785.00 грн
  • 22 предложения по цене от 180.00 до 231.00 грн
  • 310 предложений по цене от 29.00 до 184.00 грн
  • 162 предложения по цене от 116.00 до 258.00 грн
  • 521 предложение по цене от 67.00 до 184.00 грн

Аналоги по показанию и способу применения

Аналоги совпадают по коду ATC 4-го уровня. Лекарственные препараты, имеющие различный состав, но могут быть схожи по показанию и способу применения.
Все аналоги Цитофлавин представлены исключительно в ознакомительных целях и не являются поводом для самостоятельного принятия решения о замене препарата. Перед употреблением препарата проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с инструкцией по применению.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЦИТОФЛАВІН
(CYTOFLAVINÒ)
Склад:
діючі речовини: 1 мл розчину містить кислоти янтарної 100 мг, нікотинаміду 10 мг, рибоксину (інозину) 20 мг, рибофлавіну мононуклеотиду (рибофлавіну) 2 мг;
допоміжні речовини: меглюмін, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Концентрат для розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на нервову систему. Код АТС N07X X10.

Клінічні характеристики.
Показання.
Лікування у дорослих:
- гострого порушення мозкового кровообігу;
- наслідків дисциркуляторної (судинної) енцефалопатії I–II стадії і наслідків порушень мозкового кровообігу (хронічна ішемія мозку);
- токсичної та гіпоксичної енцефалопатії при гострих і хронічних отруєннях, ендотоксикозах, післянаркозному пригніченні свідомості, а також для профілактики та лікування гіпоксичної енцефалопатії при кардіохірургічних оперативних втручаннях з використанням штучного кровообігу.
Новонародженим дітям (у тому числі недоношеним з терміном гестації 28-36 тижнів) у комплексній терапії:
- при церебральній ішемії.

Протипоказання.
Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Пацієнти (крім періоду новонародженості), які знаходяться в критичному стані, до стабілізації центральної гемодинаміки і/або при зниженні парціального тиску кисню в артеріальній крові менше 60 мм.рт.ст. Нефролітіаз, подагра, гіперурикемія.

Спосіб застосування та дози.
Спосіб застосування препарату
Цитофлавін застосовують дорослим тільки внутрішньовенно краплинно в розведенні на 100 – 200 мл 5 – 10 % розчину глюкози або 0,9 % розчину натрію хлориду в дозуваннях, описанних нижче.


Дозування
1. При гострому порушенні мозкового кровообігу препарат вводять у максимально ранній термін від початку розвитку захворювання в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення з інтервалом 8–12 годин протягом 10 днів. При тяжкій формі перебігу захворювання разову дозу збільшують до 20 мл.
2. При наслідках дисциркуляторної енцефалопатії і наслідках порушення мозкового кровообігу препарат вводять в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення 1 раз на добу протягом 10 днів.
3. При токсичній і гіпоксичній енцефалопатії препарат вводять в об’ємі 10 мл препарату на 1 введення 2 рази на добу (через 8–12 годин) протягом 5 днів. При коматозному стані вводять 20 мл препарату на 1 введення 2 рази на добу (через 8–12 годин), розведеного у 200 мл 5-10 % розчину глюкози. Курс введення препарату 10 днів залежно від тяжкості стану
пацієнта. При післянаркозній депресії вводять одноразово в тих же дозах. В терапії гіпоксичної енцефалопатії при кардіохірургічних оперативних втручаннях з використанням штучного кровообігу вводять 20 мл препарат, розведеного у 200 мл 5 % розчину глюкози, за 3 дні до операції, в день операції, на 3-й день після операції.
4. Діти (у тому числі недоношені): новонародженим з церебральною ішемією добова доза препарату становить 2 мл/кг/добу. Розраховану добову дозу препарату вводять внутрішньовенно краплинно (повільно) після розведення в 5 % або 10 % розчині глюкози (у співвідношенні не менше 1:5). Час першого введення – перші 12 годин після народження; оптимальним часом для початку терапії є перші 2 години життя. Рекомендується вводити приготований розчин за допомогою інфузійного насоса зі швидкістю від 1 до 4 мл/годину, забезпечуючи рівномірне введення препарату в кровотік протягом доби, залежно від розрахункового добового об'єму розчинів для базисної терапії, стану гемодинаміки пацієнта і показників кислотно-лужного співвідношення. Курс лікування в середньому становить 5 діб.
Побічні реакції. Побічні реакції (ПР) на Цитофлавін зустрічаються рідко (<1/1000).
Класифікація за системами органівЧастота
(випадок/кількість пацієнтів)
Симптоми
Психічні порушенняДуже рідко < 1/10 000Збудження
Порушення з боку нервової системиДуже рідко < 1/10 000Головний біль, запаморочення, парестезії.
Порушення з боку серцяДуже рідко < 1/10 000Аритмія, посилення серцебиття, тахікардія,
нетривалий біль в ділянці грудної клітки, зміни ЕКГ.
Порушення з боку судинДуже рідко < 1/10 000Гіперемія шкірних покровів різної степені вираженості,
блідість шкірних покровів,
зниження або підвищення артеріального тиску.
Порушення з боку дихальної системиДуже рідко < 1/10 000Затруднене дихання, задишка, пощипування у носі, першіння у горлі, дизосмія.
Порушення з боку травного тракту
Дуже рідко < 1/10 000Гіркота і сухість у роті, металевий присмак у роті,
нудота, короткотривалий біль в епігастральній ділянці, блювання.
Порушення з боку шкіриДуже рідко < 1/10 000Шкірний свербіж, шкірні висипання, кропив'янка.
Порушення з боку нирок і сечовидільної системиДуже рідко < 1/10 000Поліурія, гіперурикемія,
забарвлення сечі в жовтий колір.
Загальні порушенняРідко (≥ 1/10 000,
< 1/1000)
Озноб, відчуття жару, слабкість.
Метаболічні порушенняДуже рідко < 1/10 000Алкалоз, транзиторна гіпоглікемія, гіперурикемія.


До найбільш частих реакцій належать: підвищення або зниження артеріального тиску, тахікардія, гіперемія шкірних покривів, озноб.
У дітей можливий розвиток порушень кислотно-лужного балансу (алкалоз).

Передозування.
Випадків передозування не спостерігалось.
У разі необхідності – симптоматичне лікування. Специфічного антидоту не існує.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування у період вагітності можливе у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Рішення щодо доцільності призначення препарату в період годування груддю приймає лікар індивідуально.

Діти.
За показаннями застосовують новонародженим дітям (у тому числі недоношеним з терміном гестації 28-36 тижнів).

Особливості застосування.
При критичних станах застосування препарату потрібно проводити після нормалізації показників центральної гемодинаміки.
Можливе зниження рівня глюкози в крові (що необхідно враховувати при призначенні), під час лікування препаратом сеча може набувати світло-жовтого забарвлення.
Введення препарату новонародженим (недоношеним) дітям здійснювати під контролем показників кислотно-лужного стану капілярної крові не рідше 2 разів на добу (як перед початком, так і в процесі терапії). По можливості слід контролювати показник сироваткового лактату і глюкози. Швидкість введення розчину Цитофлавіну потрібно зменшити або тимчасово припинити інфузію новонародженим (недоношеним) дітям:
- які знаходяться на штучній вентиляції легенів, при появі ознак змішаного (респіраторно-метаболічного) алкалозу, що може спричинити розвиток порушень мозкового кровообігу;
- при збереженому спонтанному диханні і респіраторній підтримці методом CPAP або для тих, хто отримує повітряно-кисневу суміш через маску, при появі лабораторних ознак метаболічного алкалозу, що може спричинити появу або почастішання нападів апное. У хворих на цукровий діабет лікування проводити під контролем показника глюкози крові.
З обережністю застосовувати у пацієнтів з нирковою недостатністю: призначення препарату можливе лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик при застосуванні.
Під час лікування слід регулярно контролювати рівень сечової кислоти в крові.
Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.. Препарат застосовується тільки в умовах стаціонару. У разі виникнення запаморочення утриматись від керування автотранспортом та іншими механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Янтарна кислота, інозин, нікотинамід сумісні з іншими лікарськими засобами.
Рибоксин при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами може попереджати виникнення аритмій, підсилювати позитивну інотропну дію.
При одночасному застосуванні рибоксину з бета-адреноблокаторами ефект рибоксину не зменшується. Рибоксин може посилювати ефекти гепарину, збільшуючи тривалість його дії.
Можливе одночасне застосування з нітрогліцерином, ніфедипіном, фуросемідом, спіронолактоном. Несумісний в одній ємності з алкалоїдами: при взаємодії з ними відбувається відділення основи алкалоїду та утворення нерозчинних сполук. З таніном утворює осад. Несумісний з кислотами та спиртами, солями важких металів. Несумісний з вітаміном В6 (піридоксину гідрохлоридом) через дезактивацію обох сполук.
Рибофлавін зменшує активність доксицикліну, тетрацикліну, окситетрацикліну, еритроміцину і лінкоміцину. Не сумісний із стрептоміцином.
Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця. Хлорпромазин, імізин за рахунок блокади флавінокінази порушують включення рибофлавіну у флавінаденинмононуклеотид і флавінадениндинуклеотид та збільшують його виведення із сечею.
Тиреоїдні гормони прискорюють метаболізм рибофлавіну.
Зменшує й попереджає побічні ефекти хлорамфеніколу (порушення гемопоезу, неврит зорового нерва).
Сумісний з препаратами, що стимулюють гемопоез, антигіпоксичними засобами, анаболічними стероїдами.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Фармакологічні ефекти обумовлені комплексним впливом речовин, які входять до складу компонентів препарату Цитофлавін.
Препарат стимулює дихання й енергоутворення в клітинах, поліпшує процеси утилізації кисню тканинами, відновлює активність ферментів антиоксидантного захисту. Препарат активує внутрішньоклітинний синтез білка, сприяє утилізації глюкози, жирних кислот і ресинтезу в нейронах γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) через шунт Робертса.
Цитофлавін поліпшує коронарний та мозковий кровотік, активує метаболічні процеси в центральній нервовій системі, відновлює свідомість, рефлекторні порушення, розлади чутливості та стимулює інтелектуально-мнестичні функції мозку. Має швидку пробуджуючу дію післянаркозного пригнічення свідомості.
При застосуванні Цитофлавіна у перші 12 годин від початку розвитку інсульту спостерігається сприятливий перебіг ішемічних і некротичних процесів у зоні враження (зменшення вогнища), відновлення неврологічного статусу й зниження рівня інвалідизації у віддаленому періоді.
Фармакокінетика.
Внутрішньоклітинна взаємодія нікотинаміду, рибоксину і рибофлавіну мононуклеотиду стимулює утворення важливих ендогенних окисно-відновних ферментів –
флавінаденіндинуклеотиду (ФАД) і нікотинамідаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ), які відіграють важливу роль у клітинному і тканинному диханні.
При внутрішньовенній інфузії зі швидкістю близько 2 мл/хв (у перерахуванні на нерозбавлений Цитофлавін) янтарна кислота й рибоксин (інозин) утилізуються практично миттєво і в плазмі крові не визначаються.
Рибоксин (інозин) метаболізується в печінці з утворенням глюкуронової кислоти й подальшим її окисненням (див. вище). У незначній кількості виділяється нирками.
Нікотинамід швидко розподіляється по всіх тканинах, проникає крізь плаценту й у грудне молоко, метаболізується в печінці з утворенням N-метилнікотинаміду, виводиться нирками. Період напіввиведення із плазми становить близько 1,3 годин, стаціонарний об'єм розподілу – близько 60 літрів, загальний кліренс – близько 0,6 л/хв.
Рибофлавін: розподіл нерівномірний, найбільша кількість - у міокарді, печінці, нирках. Період напіввиведення з плазми становить близько 2 годин, стаціонарний об'єм розподілу – близько 40 літрів, загальний кліренс – близько 0,3 л/хв. Проникає через плаценту і в молоко матері. Зв'язується з білками плазми – 60 %. Виводиться нирками, частково - у формі метаболіту; у високих дозах - переважно у незміненому вигляді.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин жовтого кольору.
Несумісність. Не вводити з іншими лікарськими засобами в одній крапельниці.

Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.
При утворенні осаду застосування препарату заборонено.
Упаковка. По 10 мл в ампулі, по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці. Контурна чарункова упаковка термосклеєна з покривною плівкою.
1 або 2 контурні чарункові упаковки у пачці картонній.

Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. ТОВ «Науково-технологічна фармацевтична фірма «ПОЛІСАН»
(ТОВ «НТФФ «ПОЛІСАН»), Російська Федерація
Місцезнаходження. Російська Федерація, 192102, м. Санкт-Петербург, вул. Салова, б. 72, к. 2, літ A.