Венитан Форте инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Венитан Форте в ближайшей аптеке

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату
ВЕНІТАН®ФОРТЕ


Склад лікарського засобу:
діюча речовина: 1 г гелю містить β-есцину 10 мг і гепарину натрію 100 МО;
допоміжні речовини: декспантенол, алантоїн, натрію метилпарабен (Е 219), натрію гідроксид (Е 524), карбопол 934 Р, симетикон (Е 900), пропіленгліколь (Е 1520), вода очищена.

Лікарська форма. Гель.

Безбарвний або злегка опалесціюючий, прозорий, гомогенний гель.

Назва і місцезнаходження виробника.
Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз.
1526 Любляна, Веровшкова, 57, Словенія.
Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз
Ланге Герен 3, 39171 Сюлзеталь, Ортштайль Остерведінген, Німеччина.

Фармакотерапевтична група.
Ангіопротектори. Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен.
Код АТС С05В А53.

Комбінований ангіопротекторний засіб для зовнішнього застосування, який містить β-есцин – екстракт з насіння кінського каштана та гепарин – антикоагулянт прямої дії.
Есцин – це природна суміш тритерпенових сапонінів, що отримують з насіння кінського каштана (Aesculus hippocastanum L.), які мають протинабрякові, венотонічні властивості і протизапальну активність. Крім того, есцин діє на початковій стадії запального процесу, що пов’язано з підвищеною мембранною і капілярною проникністю і продукцією ексудату в прилеглі тканини.
Есцин виявляє антисеротоніновий та антигістамінний ефект.
Есцин інгібує активність простагландин-синтетази. Цей фермент необхідний для утворення простагландинів, які відіграють важливу роль у механізмі запалення.
Есцин запобігає зниженню вмісту АТФ в ендотеліальних клітинах і підвищує активність фосфоліпази А2, ферменту, що відповідає за вивільнення попередників медіаторів запалення.
Есцин знижує активність лізосомальних ферментів, які розщеплюють протеоглікани, які містяться у стінках капілярів. Це збільшує резистентність капілярів, знижує їхню проникність, зменшуючи тим самим кількість ексудату та утворення набряків.
Гепарин блокує біосинтез тромбіну, попереджає утворення фібрину з фібриногену, виявляє антитромботичну, антиексудативну та помірну протизапальну дію при місцевому застосуванні.
Алантоїн підвищує абсорбцію гепарину через шкіру, чинить протизапальну дію та стимулює локальний обмін речовин у місці застосування, діючи синергічно з гепарином та есцином.
Декспантенол є аналогом вітаміну В5. Застосовується зовнішньо як пом’якшувальний засіб. Прискорює також епітелізацію шкіри при опіках і трофічних виразках гомілки.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, рівень виявленої ефективності гелю ВенітанÒфорте можна класифікувати як тип Ib (рівень А).
У зв’язку з обмеженим ступенем всмоктування лікарських речовин, які входять до складу гелю, вони не чинять системної дії.

Показання для застосування.
Симптоматичне лікування венозних захворювань, таких як поверхневі тромбози, тромбофлебіти, флебіти після внутрішньовенних ін’єкцій та інфузій, посттромботичний синдром, варикозне розширення вен на ногах, трофічні виразки гомілки.
Застосовується зовнішньо при закритих травмах, таких як гематоми, ушиби.
Застосовується для профілактики та лікування рубців шкіри (післяопераційних та іншого походження).

Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні.
Не наносити гель на запальну шкіру, відкриті рани й слизові оболонки. Не втирати при нанесенні. При раптовій появі виражених симптомів венозної недостатності (набряк, зміна кольору шкіри, відчуття напруження та біль), особливо на одній кінцівці, слід виключити тромбоз вен нижніх кінцівок.
Гель містить метилпарабен (Е 219), який може спричинити алергічну реакцію, бронхоспазм, та пропіленгліколь, здатний спричинити подразнення шкіри.

Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Через відсутність відповідних даних гель Венітан®форте не слід застосовувати у період вагітності і годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.

Діти.
Досвіду застосування препарату дітям не достатньо, тому не рекомендується застосовувати його пацієнтам цієї вікової категорії.

Спосіб застосування та дози.
Наносити тонкий шар гелю на ушкоджену ділянку шкіри та навколо неї 1-3 рази на день.
Нижні кінцівки при цьому масажують у напрямку знизу догори. При трофічних виразках гомілки гелем змазують тільки краї виразки, де порушений кровообіг. Не слід наносити зразу всю необхідну кількість гелю, його наносять поступово, невеликими порціями. При запальних захворюваннях вен гель не втирають.
Застереження. При варикозному розширенні вен на ногах рекомендується одночасне застосування еластичного бандажу або еластичних панчох.
Тривалість лікування залежить від вираженості лікувального ефекту. Якщо після 14 днів терапії покращання не настає, слід звернутися до лікаря. Терапію можна продовжувати до 8 тижнів або до зменшення симптомів.

Передозування.
Немає повідомлень щодо передозування.

Побічні ефекти.
Можливі реакції підвищеної чутливості. У разі виникнення таких реакцій необхідно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Не відома. Не рекомендується застосовувати гель на одній ділянці шкіри разом з іншими засобами для місцевого застосування.

Термін придатності.
2 роки.

Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.
По 50 г гелю у тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску.
Без рецепта.