Витрум кардио инструкция по применению

Укажите ваш точный адрес, чтобы купить Витрум кардио в ближайшей аптеке

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування препарату

 

ВІТРУМ® КАРДІО

 

 

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді ретинолу пальмітату) 0,495 мг (900 МО); вітаміну D3 (холекальциферолу) 1,75 мкг (70 МО); вітаміну Е (у вигляді альфа-токоферолу ацетату) 5,05 мг (5,05 МО); вітаміну С (аскорбінової кислоти) 10,5 мг; вітаміну В1 (у вигляді тіаміну мононітрату) 0,3 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 2,2 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 1,8 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 0,4 мг; фолієвої кислоти 70 мкг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 1,1 мкг; нікотинаміду 35 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 10 мг; селену (у вигляді натрію селенату) 10 мкг; вівсяних висівок 85 мг; порошку насіння подорожника 85 мг; лецитину соєвого 52 мг; риб’ячого жиру 42 мг; бета-ситостеролу 17 мг; хрому (з пивних дріжджів) 9  мкг;

допоміжні речовини: кальцію фосфат, кальцію сульфат, кислота стеаринова, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), пропіленгліколь, триацетин, титану діоксид (Е 171), барвник рибофлавін (Е 101), барвник тартразин (Е 102), барвник індигокармін (Е 132), барвник брильянтовий синій (Е 133).

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою від зеленого до темно-зеленого кольору.

 

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з іншими добавками.

Код АТС А11А В.

 

Препарат призначений для доповнення лікувальної протиатеросклеротичної дієти вітамінами, мінералами і сполуками рослинного та тваринного походження, що посилюють гіпохолестеринемічну дію медикаментозного лікування атеросклерозу. Складові препарату запобігають розвитку атеросклерозу у групах ризику (особи з підвищеним артеріальним тиском, ожирінням, хворі на цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемію).

Препарат містить у своєму складі харчову клітковину з вівсяних висівок і насіння подорожника, лецитин із сої, фітостероли, антиоксидантний комплекс вітамінів А, С і Е та мікроелементів, вітаміни групи В і нікотинамід.

Вівсяні висівки і порошок насіння подорожника – одні з кращих джерел розчинної харчової клітковини. Фракції клітковини, головним чином пектини і смоли, мають властивість знижувати рівні холестерину і глюкози в сироватці крові. Для профілактики серцево-судинних захворювань, а також хворим на діабет рекомендується споживати не менше 25 г клітковини на день. У пацієнтів з ожирінням додаткова кількість клітковини викликає відчуття ситості, поліпшує перистальтику кишечнику, внаслідок чого сприяє схудненню.

Соєвий лецитин є сумішшю фосфоліпідів, що нормалізують метаболізм холестерину і позитивно впливають на роботу мозку та нервової системи.

Бета-ситостерол - рослинна холестериноподібна речовина, що конкурентним шляхом знижує його рівень у сироватці.

Риб’ячий жир постачає поліненасичені омега-3 жирні кислоти з антисклеротичною і антитромботичною дією, що запобігають розвитку серцевих захворювань. За даними останніх досліджень, омега-3 жирні кислоти чинять м’яку антидепресивну дію.

Вітаміни А, С і Е мають антиоксидантні властивості, чим запобігають окисненню поліненасичених жирних кислот і модифікації ліпопротеїдів.

Мікроелементи селен, цинк і хром входять до складу багатьох ензимів. Завдяки антиоксидантним властивостям протидіють шкідливим впливам вільних радикалів і запобігають перекисному окисненню ліпідів. Корисна дія селену пов’язана з участю в синтезі простагландинів і в агрегації тромбоцитів. Цинк допомагає утримувати належний рівень холестерину і бере участь у синтезі простагландинів, які регулюють у тому числі артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Хром як складова фактора толерантності глюкози нормалізує рівень глюкози в крові, підвищує ефективність ендогенного інсуліну, знижує рівень загального холестерину і тригліцеридів, унаслідок чого зменшується вірогідність розвитку захворювань серця.

Фолієва кислота, вітаміни В6 і В12 є основними кофакторами метаболізму гомоцистеїну. В осіб з гіпергомоцистеїнемією існує підвищений ризик розвитку атеросклерозу, і тому їм потрібно додатково приймати фолієву кислоту і вітаміни групи В.

Нікотинамід сприятливо впливає на ліпідний профіль, знижує рівень холестерину і тригліцеридів, у той же час підвищує рівень ЛПВЩ. У складі нікотинамід-аденін-динуклеотиду і нікотинамід-аденін-динуклеотидфосфату забезпечує біосинтез жирних кислот і стероїдів та внутрішньоклітинне дихання.

 

Показання для застосування. Як доповнення дієтотерапії для профілактики серцево-судинних захворювань і атеросклерозу; для корекції дієти за наявності факторів ризику ІХС (артеріальна гіпертензія, ожиріння, гіперліпідемія); при порушеннях обміну ліпідів (цукровий діабет, недостатність функції печінки, гіперхолестеринемія, гіпергомоцистеїнемія, ожиріння), для реабілітації після інфаркту міокарда, інсульту; для запобігання розвитку ожиріння у дорослих та літніх осіб.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, до сої та арахісу; гіперкальціємія, гіперкальціурія, ниркова недостатність, хронічний гломерулонефрит, нефролітіаз, саркоїдоз в анамнезі, активна форма туберкульозу легенів, гіпервітаміноз А, Е і Д, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, виражені порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, тиреотоксикоз, декомпенсована серцева недостатність, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв'язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку), одночасний прийом ретиноїдів, селену.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні.

З обережністю призначають при пептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, хронічною недостатністю кровообігу, пацієнтам з новоутвореннями.

Жінкам, які приймали високі дози ретинолу (більше 10000 МО), можна планувати вагітність не раніше, ніж через 6-12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик порушень розвитку плоду під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Препарат не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами та мікроелементами, оскільки можливе передозування.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Через наявність у препараті бета-ситостеролу вагітним та жінкам, які годують груддю, препарат можна призначати після оцінки співвідношення користь для жінки/ризик для плода (дитини).

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

 

Діти. Препарат не застосовують дітям віком до 12 років.

 

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітям віком від 12 років. Застосовують внутрішньо під час або після їди.

Як профілактичний засіб – по 1 таблетці 1 раз на день, особам віком від 60 років з метою профілактики – по 1 таблетці 3 рази на день.

Як лікувальний засіб – по 1-2 таблетки 3 рази на день. Максимальна добова доза – 6 таблеток. Курс лікування - 1 місяць.

 

Передозування. При випадковому гострому передозуванні можливі біль у животі, нудота, блювання, алергічні висипання на шкірі, головний біль.

Лікування. Необхідно викликати блювання. Подальше лікування симптоматичне.

 

Побічні реакції.

З боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермія тощо.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, кропив'янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри, рідко – бронхоспазмії.

З боку травного тракту: диспептичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, запор, діарея, збільшення секреції шлункового соку, печія.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість.

Інші: порушення зору, пітливість, можливе забарвлення сечі у жовтий колір.

При тривалому застосуванні у високих дозах можуть виникнути: подразнення слизової оболонки травного тракту, гіперкальціємія, гіперкальціурія, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При застосуванні з препаратами групи статинів слід враховувати ризик міопатії.

Вітамін С посилює дію та побічні явища протимікробних препаратів із групи сульфаніламідів. Всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

 

Упаковка. По 60 або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону в коробці.   Категорія відпуску. Без рецепта.

 

Виробник.

Юніфарм, Інк.

 

Місцезнаходження.

Юридична адреса.

Юніфарм, Інк., 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.

Адреса виробництва.

Юніфарм, Інк., 200 Хікс стріт, Вестбері, Нью Йорк, 11590, США.

Юніфарм, Інк., 75 Прогрес Лейн, Вотербері, Коннектикут, 06705, США.